1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. 'Silah kesinlikle gündemden çıkmalıdır'
'Silah kesinlikle gündemden çıkmalıdır'

'Silah kesinlikle gündemden çıkmalıdır'

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, KCK yönetimine çağrı yaparak, "Türkiye'de silah kesinlikle gündemden çıkmalıdır. KCK yönetiminin demokratik siyasetin güçlenmesine destek vermesi lazım. Vesayet altına almak değil, güçlenmesini engellemek değil, g

A+A-

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, çözüme sürecine ilişkin açıklamalarda bulundu. 

Bugün TV'de soruları yanıtlayan Demirtaş, KCK yönetimine Kürt sorununun çözümü için demokratik siyasete destek vermeleri konusunda çağrı yaptı.

Türkiye'de silahların kesinlikle gündemden çıkması gerektiğini söyleyen Selahattin Demirtaş, "KCK yönetimi, KCK iradesi Kürt sorununun çözümü konusunda katkı sunmak istiyorsa ki açıklamaları ve beyanları böyle biz bunun samimiyetini de inanıyoruz. Bu durumda demokratik siyasetin güçlenmesine destek vermeleri lazım. Vesayet altına almak değil, güçlenmesini engellemek değil, güçlenmesine destek vermeleri lazım. 2,5-3 yıl boyunca hep destek verdiler. Ben daha fazla güç vermeleri, destek vermeleri gerektiğini söylüyorum. Yani silahlar Türkiye'de kesinlikle gündemden çıkmalıdır. Türkiye'de artık silahların patlamayacağı kalıcı bir barışa ulaşmamız gerekir. KCK yönetimi de buna destek vermelidir. Yüzde 13 oy almış bir HDP'nin önü açıktır. KCK yöneticileri akıllı insanlardır. HDP'yi zayıflatacak her adımın Türkiye'deki çözümü ve demokrasiyi zayıflatacağını görürler, bilirler" dedi. (CNN Turk)

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler