1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sıkıntı üst geçitte değil, zihniyette
Sıkıntı üst geçitte değil, zihniyette

Sıkıntı üst geçitte değil, zihniyette

Diyarbakır'ın Bağlar ilçesi Koşuyolu semtinde, yayalar ve özellikle çocukların karşıdan karşıya geçmesi için kullanılması gereken üst geçit pek az kişi tarafından kullanılıyor.

A+A-
Yapıda sorun bulamayan vatandaşlar, sıkıntının zihniyetten kaynaklandığını dile getiriyor.
Diyarbakır'ın Bağlar İlçesi Koşuyolu semtindeki Koşuyolu Caddesi'ndeki yoğun araç trafiği karşısında yayaların can güvenliğini korumak için yapılan ve büyük masraflarla dekore edilen üst geçit vatandaşlar tarafından kullanılmıyor.
 
Öğrencilerin Can Güvenliği Açısından Çok Önemli
 
Özellikle hemen yan tarafında bulunan Yunus Emre İlköğretim Okulu öğrencilerinin can güvenliği için büyük önem taşıyan üst geçidin az sayıda öğrenci tarafından kullanıldığı görülüyor. Vatandaşlar üst geçidin çok yüksek olduğunu ve merdivenleri çıkmanın kendilerine zor geldiğini belirterek, yolun boşalmasını bekleyip geçmenin daha kolay ve rahat olduğunu söylüyor.
 
Milletimiz Rahata Alışkın
 
Taşıt trafiğinin yoğun olduğu yolda kaza yaşanmaması bir mucize. Çevre esnaflarından Ahmet Çelebi gün içerisinde çok sayıda vatandaşın kaza ile burun buruna geldiğini ifade ederek, “Özellikle çocuklar okuldan çıkınca birden yola fırlıyor. Buna bir çare bulunmalı. Bu insanlar bilinçlendirilmeli. Merdivenleri çıkmak zor geldiği için yolun ortasından geçiyorlar. Milletimiz rahata alışkın. Engelliler için yapılan ve sonradan bozulan asansör yapılırsa belki kullanırlar” diye konuştu.
 
(Özgür Haber)

HABERE YORUM KAT