1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Siirt Belediye Başkanı Gül kaza geçirdi, beyninde ödem oluştu
Siirt Belediye Başkanı Gül kaza geçirdi, beyninde ödem oluştu

Siirt Belediye Başkanı Gül kaza geçirdi, beyninde ödem oluştu

Siirt Belediye Başkanı Mervan Gül, su hatlarında meydana gelen arızayı yerinde incelemek isterken 3 metre yüksekten düştü.

A+A-

Siirt Belediye Başkanı Mervan Gül yüksekten düşme sonucu bir kaza geçirdi. Siirt Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Başkan Gül burada müşahede altında tutuluyor. İl Sağlık Müdürü Dr. Erol Emre Ömür, Başkan'ın beyninde ödem oluştuğunu açıkladı.

İki günden beri şehre su veren Hesko hattında meydana gelen arıza ile ilgili çalışmaları gözden geçirmek üzere sahurdan sonra Şirvan ilçesi sınırlarında bulunan Hesko su kaynağının yanına giden Belediye Başkanı Mervan Gül burada yüksekten düşme sonucu bir kaza geçirdi. Kaynağın önündeki su deposunun üzerine çıkan Başkan Mervan Gül, ayağının kayması sonucu, 3 metre yükseklikten aşağıda bulunan demir boruların üzerine düştü. Hemen Siirt Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Başkan Gül'ün tomografisi çekildi.

Görüntüleme merkezinde durumu incelenen Başkan Gül daha sonra Dahiliye Servisi'ne kaldırıldı. Sağlık Müdürü Dr. Erol Emre Ömür, sık sık kustuğu belirtilen Başkan Gül'ün beyninde ödem oluştuğunu belirterek, "Başkan Gül bu sabah yüksekten düşme sonucu hastanemize kaldırılmıştır. Şu anda kendisi müşahede altında tutulmaktadır. Beyninde bir ödem bulunmaktadır. Hayati tehlikesinin bulunup bulunmadığı konusunda bir şey söylemek için vakit henüz erkendir" dedi.

Milletvekilleri Afif Demirkıran ve Yılmaz Helvacıoğlu, Başkan Gül'ü ziyaret ederek durumu hakkında bilgi aldı. Milletvekili Demirkıran yaptığı açıklamada Gül'ün müşahede altında tutulduğunu belirterek, "Şu anda müşahede altında tutuluyor. Gerekirse Diyarbakır veya Ankara'ya gönderebiliriz" şeklinde konuştu.