1. HABERLER

  2. TV - DİZİ - MAGAZİN

  3. 'Sihirli Mikrofon Radyo Ödülleri' gün sayıyor
'Sihirli Mikrofon Radyo Ödülleri' gün sayıyor

'Sihirli Mikrofon Radyo Ödülleri' gün sayıyor

'Sihirli Mikrofon Radyo Ödülleri' TGRT FM'in 'En İyi Haber Radyosu' kapsamında yarıştığı yarışmanın oylaması 10 Şubat Çarşamba günü sona eriyor. Ödül gecesi ise 11 Şubat Perşembe günü yapılacak.

A+A-

Yılda bir kez gerçekleştirilen, “Sihirli Mikrofon Radyo Ödülleri”  yılın en iyi radyo, radyocu ve radyo programlarının ödüllendirildiği yarışma 11 Şubat Perşembe günü Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde düzenlenecek. 


YARIŞMANIN KURALLARI NELER  VE OY KULLNAMA NASIL OLACAK


Ulusal ve yerel platformda yayın yapan tüm radyo ve radyocular yarışmaya katılabilir.


Radyo dinleyicileri, sadece www.sihirlimikrofon.org internet sitesi üzerinden, “Ön Elemeye Katıl / Oylamaya Katıl” butonlarını tıklayarak oylamaya katılabilirler.


Yarışma, Ön Eleme ve Oylama olmak üzere iki aşamada gerçekleştirilir. Ön elemede 1500 adet oy alan radyo, radyocu ve radyo programı, ikinci aşama oylamaya katılma hakkına sahip olur. Dinleyiciler, her kategoride oy kullanabilirler. Oylamaya katılan radyo dinleyicileri, sadece bir kez oy kullanabilirler.


Mükerrer oy kullanımının önüne geçmek amacıyla, oylamada SMS sistemi kullanılır. www.sihirlimikrofon.org adresinden seçimini yapan dinleyiciler, ekrana gelecek olan kodu cep telefonları ile 4605’e SMS olarak gönderirler ve oylamayı başarı ile tamamlamış olurlar. Cep telefonları ile oylamaya katılan dinleyicilere hiçbir ücret yansıtılmaz. Telefon numaraları hiçbir şekilde kayıt altına alınmaz. Her cep telefonu numarasından bir kez oylamaya katılınabilir. 4605’e gönderilecek SMS’ler için operatör ayrımı yapılmamaktadır.

Oylama Kuralları şu şekildedir:

22137_image001.jpg


Tüm kategorilerde oy kullanılabileceği gibi sadece bir kategoride de oy kullanılabilir.


Adaylar seçildikten sonra; "Sonraki Adım" butonuna tıklanması ve açılan sayfada çıkan güvenlik kodunun 4605'e ücretsiz olarak gönderilen SMS ile oylamanın tamamlanması gerekmektedir.


Her bir kategori için tek bir oy kullanılabilir.


Bir cep telefonu numarası üzerinden yalnızca bir kez oy kullanılabilir. 


Radyo istasyonları; çalışırken, yürürken, spor yaparken, dinlenirken hemen her gün yanıbaşımızdalar. İstasyonlardan yükselen sesler; bazen derdimize, bazen mutluluğumuza ortak olurken, bazen de içimizdeki coşkunun sesi olup, “BİZ” oluyorlar. Acaba bize bu kadar yakın olan bu sesleri ne kadar önemsiyoruz? Hayatlarımızın birer parçası olduklarını ne kadar dile getiriyoruz? Onları ne kadar ödüllendiriyoruz?


İşte, Fatih Belediyesi üstlendiği misyon gereği; çalışanından öğrencisine, sanatçısından sporcusuna, ev hanımından iş adamına, esnafına kadar toplumun tüm bireylerine hizmet ederken, radyoları ve radyocuları da unutmuyor. Onların yaşamlarımızdaki öneminden yola çıkarak, bu sektöre hizmet etmek, başarılı radyoları, radyo programcılarını ve programlarını ödüllendirmek amacıyla bu yarışmanın tertiplenmesine ve ödül töreninin gerçekleştirilmesine ev sahipliği yapıyor.


“Sihirli Mikrofon Radyo Ödülleri”, radyoculuk sektörüne hizmet etmek, başarılı radyoları, radyo programcılarını ve radyo programlarını ödüllendirmek amacıyla Fatih Belediyesi tarafından hayata geçirilmektedir.


20 –22 Ocak 2016 tarihleri arasında ön elemesi yapılacak olan Sihirli Mikrofon Radyo Ödülleri, 26 Ocak – 09 Şubat 2016 tarihleri arasında dinleyenlerin vereceği oylarla sahiplerini bulacak. Sihirli Mikrofon Radyo Ödülleri Ödül Gecesi ise 11 Şubat 2016 tarihinde, Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde düzenlenecek.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler