1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sigortam.net Diyarbakır ve Batman'ı haritadan mı sildi?
Sigortam.net Diyarbakır ve Batman'ı haritadan mı sildi?

Sigortam.net Diyarbakır ve Batman'ı haritadan mı sildi?

DİYARBAKIR - Geçtiğimiz gün Başbakan Binali Yıldırım ve neredeyse hükümet yetkililerinin tamamının katıldığı ziyaretle Diyarbakır'da bölgeye yönelik teşvik ve yatırım hamlesinin tersine bazı sigorta şirketleri terör nedeniyle Diyarbakır ve Batman'ı yok sa

A+A-

Başbakan Binali Yıldırım'ın Banka ve sigorta şirketlerine 4 gün önce yaptığı 'Vatandaşa zorluk çıkarmayın' çağrısına rağmen, bazı sigorta şirketleri ülkenin Güneydoğusunu adeta gözden çıkardı.

Reklamlarında ünlü oyuncu Kadir İnanır'ı oynatarak milyarlar harcayan Sigortam.net, Batman ve Diyarbakır'dan kasko ya da sigorta için arayanları geri çevirerek bu iki ile yönelik sigorta taleplerini geri çeviriyor.

Diyarbakır ve Batmanlıların çok sert tepki gösterdiği bu uygulama için hlükümete seslenen vatandaşlar "Yoksa bu iki ili bu sigorta şirketi haritandan mı sildi" diyerek tepkilerini ortaya koydular. Bu iki ilde ikmaet eden vatandaşların Sigortam.net'e kasko için yaptığı başvuruyu geri çevirerek skandal bir uygulama başlattı. 

Diyarbakır ve Batman'dan Sigortam.net'e ait 444 2 400 müşteri hizmetlerini arayan vatandaşların taleplerini geri çeviren vatandaşlara gerekçe olarak havadan sudan sebeplerin ileri sürüldüğü iddia edildi. 

Daha önce aynı şirketten 3 kez kasko yaptırdığını söyleyen bir vatandaş 'Aracımın başına şimdiye kadar tek bir kaza ya da olumsuz bir rapor yansıtılmamasına rağmen sırf Batman'da oturduğumuz için sigortam.net başvurumuzu kabul etmedi. Aynı şirkete ait iletişim numarasını Diyarbakır'dan arayan bir müşterimizin de başvurusunu geri çevirdiler. Sigortam.net yöneticileri ülkeyi sanki bölmüş haberimiz' yok diyerek dert yandılar.

Bir yandan terör kabusuyla boğuşan doğu ve güneydoğu anadolu bölgesinde çok sayıda il ve ilçeden benzer sorunların yaşandığı ortaya çıktı. İnternette forum sitelerinde ve sosyal medya hesaplarında bu konuda dert yanan vatandaşlar yetkililerin sorunlarına çözüm bulmasını istiyor..

HABERE YORUM KAT

1 Yorum