1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sigara denetimleri devam ettirilmeli
Sigara denetimleri devam ettirilmeli

Sigara denetimleri devam ettirilmeli

Diyarbakır Halk Sağlığı İl Müdürlüğünde incelemelerde bulunan Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, sigara denetimlerinin devam etmesi gerektiğini belirtti.

A+A-

Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak Diyarbakır Halk Sağlığı İl Müdürlüğünde incelemelerde bulunarak, yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Halk Sağlığı İl Müdürlüğünün farklı kısımlarını inceleyen Vali Toprak, kurumun yeni bir yapılanma sürecinde olmasından kaynaklı başta hizmet binasının yetersizliği olmak üzere bazı eksikleri olduğunu belirterek, kısa zaman içerisinde yeni bir hizmet binasın yapımı da dâhil tüm eksiklerin giderileceğine inandığını belirtti.

Sigara denetimlerinin disiplinli bir şekilde devam ettirilmesi gerektiğini belirten Toprak, "Toplum sağlığını ilgilendiren bu çok önemli vazifede, icra edilen görevin daha da duyarlı bir şekilde yürütülmesine özen gösterilmelidir." dedi.Toprak son olarak, kurum binasındaki inceleme ve temasların ardından Halk Sağlığı İl Müdürü Dr. Fatih Mehmet Aslan'dan yürütülen çalışmalar ve uygulamaya konulacak yeni projeler hakkında bilgi aldı.

 

 

(M.Sait Adiyaman- İLKHA)

HABERE YORUM KAT