1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. ‘Şifalı eller bir hastayı daha iyileştirdi’
‘Şifalı eller bir hastayı daha iyileştirdi’

‘Şifalı eller bir hastayı daha iyileştirdi’

Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Sleeve Gastrektomi (Tüp mide) ameliyatları başarılı bir şekilde devam ediyor.

A+A-

Obezite hastalarının umudu haline gelen Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Kliniği eğitim sorumlusu Prof. Dr. Yusuf Yağmur bir hastaya daha şifa kaynağı oldu. Prof. Dr. Yusuf Yağmur gerçekleştirdiği başarılı bir operasyon ile 3 yıldır şifa arayan Amine Bıkmaz’ sağlığına kavuşturdu.


Vücut kitle indeksi (BMI) 44 olan 36 yaşında hastaya, Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Kliniği eğitim sorumlusu Prof. Dr. Yusuf Yağmur tarafından Sleeve gastrektomi (tüp mide) operasyonu başarıyla gerçekleştirildi. Ameliyatı 2 saat sürdü
 
Diyarbakır’ın Silvan ilçesi Çanak Köyü’nde ikamet eden Amine Bıkmaz 3 yıldır bu hastalığın pençesinde olduğunu belirterek, Prof.Dr. Yusuf Yağmur sayesinde sağlığına kavuştuğunu söyledi. 109 kilo ile hastaneye geldiğini belirten Bıkmaz, “Çok mutluyum. 3 yıldır aşırı kilo aldım 109 kilo olarak hastaneye 102 kiloya düştüm. 9 kardeşiz. Fıtık  ameliyatı için geldim ve Prof. Dr. Yusuf Yağmur çok iyi bir doktor olduklarını söylediler. Obezite ameliyatı yaptığını da duymuştum. Ailemle görüştüm  izin aldım  ve Yusuf Hoca ameliyat olursun dedi ve beni hastaneye yatırdılar.

Hastanede tetkik tahlil yaptılar  ameliyata karar verdi  bende güvendim aynı zamanda kardeşim  internette Yusuf Hoca ile ilgili yüzlerce haber görünce  karar verdim ve çok ilgilendiler. Allah razı olsun tüm personeller çok yardımcı oldular. Nefes alamıyordum yürümek bana çok zor geliyordu psikolojikmen çöküntü içerisindeydim. Ankara’yı aradım, İstanbul’u aradım randevu almanız gerekiyor dediler ve  randevuda aynı zamanda çok para istediler  özel ameliyat olduğu için  oysaki bu hastanede hiç paramız gitmedi.  Sağlık güvencemiz yeşil karttı  Çok sağolsunlar  çok mutluyum ne kadar dua etsem azdır yeniden dünyaya gelmiş gibiyim şuan” diye konuştu.
 
 
Tüp mide ameliyatının Gazi Yaşargil Devlet Hastanesi'nde başarılı bir şekilde yapıldığını medyadan duyduğunu belirten hastanın kardeşi Ahmet bıkmaz , "Medyadan duydum obezite ameliyatı Gazi Yaşargil Araştırma Hastanesin de  çok haberler vardı  sayın Prof. Dr. Yusuf Yağmur bey  ile ilgili  moral vererek hastaları hiç korkutmadan  ameliyata ikna etti ve başarılı ameliyat yaptı yapılmaktadır diye, Diyarbakır'da çok rahat ettik birde hiç paramızda gitmedi. Yusuf hocamıza sonsuz teşekkür ederiz. Hiçbir zaman Allah devletin eksikliğini vermesin inşallah darısı tüm obezite hastalarının başına gelsin çok mutluyum" dedi.
 
        

 

HABERE YORUM KAT