1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. SİDER’den Vali Aksoy’a ziyaret
SİDER’den Vali Aksoy’a ziyaret

SİDER’den Vali Aksoy’a ziyaret

Sur İşadamları ve Toptancıları Derneği (SİDER) Yönetim Kurulu Başkanı Şükran Yılmaz ve yönetim kurulu üyeleri, Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy’u ziyaret etti.

A+A-

SİDER’in kuruluşu ve misyonu ile projeleri hakkında bilgi veren Başkan Yılmaz, Sur’da mağdur olan toptancılara yönelik bir site kurulması için Vali Aksoy’dan destek istedi. Vali Aksoy da, Site kurulması için arazi tespiti için gerekli desteği sunacaklarını sözünü verdi.
 
Bir süre önce Sur’daki toptancı esnafı tarafından kurulan Sur İşadamları ve Toptancıları Derneği (SİDER) ziyaretlerini sürdürüyor. DESOB, Karacadağ Kalkınma Ajansı ve Ticaret Sanayi Odası’nın ardından SİDER yöneticileri bu kez Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy’u ziyaret etti.  SİDER Yönetim Kurulu Başkanı Şükran Yılmaz ve yönetim kurulu üyeleri Ramazan Dere, Faruk Kafadar, Şemsettin Hatipoğlu, Abdülmetin Alkan, Halit Saylık, Ahmet Bilgin, Mahmut Kaymak ve Esat Çavundur, Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy’u makamında ziyaret ederek, destek istedi.
 
Başkan Yılmaz, SİDER’in kuruluşu, vizyonu, misyonu ve projeleri hakkında bilgi verdikten sonra Sur’da mağdur olan toptancılara yönelik site kurulması için bürokratik destek istedi. Ziyarette söz alan bazı yönetim kurulu üyeleri, sokağa çıkma yasağı dönemlerinde ekonomik anlamda çok zor günler yaşadıklarını ifade ederek, devletin kendilerine destek vermesi gerektiğini söylediler.
 
SİTE İÇİN ARAZİ DESTEĞİ
 
Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy’da, site için yer bulunması konusunda gerekli desteği sunacaklarına değinerek, Sur’daki mağdur esnafa yönelik verilecek yardımlarla ilgili görüşmelerinin sürdüğünü ifade etti.

(Kadir Kaya)

HABERE YORUM KAT