1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Şiddet devam ederse iş bırakacaklar
Şiddet devam ederse iş bırakacaklar

Şiddet devam ederse iş bırakacaklar

Diyarbakır'ın Dicle Üniversitesi Hastanesinde görevli doktor ve sağlık çalışanları kendilerine yönelik şiddeti protesto etti.

A+A-
Diyarbakır Dicle Üniversitesi Hastanesi Göğüs Hastalıkları Servisi'nde görevli bir doktorun, 21 Aralık günü hasta yakınları tarafından saldırıya uğradığı iddia edildi. Hastane önünde toplanan doktorlar ve sağlık çalışanları, arkadaşlarının saldırıya uğramasını protesto etti. 'Şiddete hayır' sloganı atan sağlıkçılar adına açıklama yapan Dr. Serhat Deveci, sağlıkçıların hasta yakınlarının hakaretine, saldırısına ve linç girişimine maruz kaldığını ileri sürdü.
 
21 Aralık günü göğüs hastalıkları servisinde görev yapan doktor ve sağlık çalışanlarına hasta yakınlarınca hakaret ve darp edildiğini kaydeden Dr. Serhat Deveci, "Yatan hasta yakınlarının görevli doktor ve sağlık çalışanlarına hakaret etmesiyle başlayan tartışma sonucu hastanın 30 kişilik yakınları bıçaklarla servisi basmıştır. Serviste bulunan doktor, sağlık çalışanları olmak üzere 3 güvenlik görevlisi darp, hakaret ve tehdit edilmiştir" dedi.
 
Dr. Deveci, sağlık çalışanlarına yönelik bundan sonra şiddet uygulanması halinde iş bırakacaklarını sözlerine ekledi. 

HABERE YORUM KAT