1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Şiddet Başvurusu Alma Yöntemleri Atölyesi gerçekleştirildi
Şiddet Başvurusu Alma Yöntemleri Atölyesi gerçekleştirildi

Şiddet Başvurusu Alma Yöntemleri Atölyesi gerçekleştirildi

Mardin Büyükşehir Belediyesi Kadın Politikaları Daire Başkanlığı, kadın farkındalığını arttırmak için güvenlik ve halkla ilişkiler personeline yönelik “Şiddet Başvurusu Alma Yöntemleri Atölyesi” düzenledi.

A+A-

Kadın Politikaları Daire Başkanlığı tarafından “Şiddet Başvurusu Alma Yöntemleri Atölyesi” Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda düzenlendi.

Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı’ndan Sosyolog Açelya Uçan ve Hazal Günal tarafından “Toplumsal Cinsiyet Nedir?”, “Toplumsal Cinsiyete Dayalı Ayrımcılıkla Mücadele”, “Kadına Yönelik Şiddet Nedir?”, “Kadınlarla Nasıl Dayanışma Kuruyoruz?”, “6284 Sayılı Kanun ve Destek Mekanizmaları”, “Mardin Belediyesi Kadın Danışma Birimi Ne Yapar?”  başlıklı atölye çalışması verildi. 

Atölye çalışması öncesi konuşan Kadın Politikaları Daire Başkanı Mekiye Güzel, Mardin’de son süreçte şiddetin arttığını belirterek, “ Özellikle savaş sürecinde şiddet artıyor ve kadına yönelik şiddet görünmez kılınıyor. Sürekli daha önemli şeyler varmış gibi kadına yönelik sorunlar ve şiddet ötelenerek normalleştirilmeye çalışılıyor.  Bizler böylesi süreçlerde kadın çalışmalarına daha çok ihtiyaç duyulduğu bilinciyle çalışmalarımıza aralıksız devam edeceğiz” dedi. Güzel, güvenlik veya halkla ilişkiler personelleri gelen şiddet başvurularında “ne yapmaları veya nereye yönlendirmeleri”  konusunda bilinçlendirmek amacıyla bu atölye çalışmasını gerçekleştirdiklerini söyledi.

Atölye yapılan değerlendirmelerden sonra son buldu.

HABERE YORUM KAT