1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sıcaktan bunalan vatandaşlar parklara akın etti
Sıcaktan bunalan vatandaşlar parklara akın etti

Sıcaktan bunalan vatandaşlar parklara akın etti

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde aşırı sıcaklardan bunalan vatandaşlar park ve bahçelere akın ediyor.

A+A-

Silvan ilçesinde bu hafta hava sıcaklıklarının mevsim normalleri üzerinde seyretmesi üzerine sıcaktan bunalan vatandaşlar serin yerlere akın ediyor.

Bağlar Mahallesi'nde Silvan Belediyesi tarafından yapılan dağ eteğindeki Kaniya Navin Parkı'na giden vatandaşlar burada sıcak havalardan kurtulmaya çalışıyor. Aşırı sıcaklardan bunaldığı için Kaniya Navin Parkı'na geldiğini belirten Sezer Koç, "Aşırı sıcaklardan ne yapacağımızı bilemiyoruz, sıcaklardan artık evimizde oturamıyoruz. İlçede merkezinde belediyenin yaptığı Kaniya Navin Parkı'na geliyoruz dağ eteğinde olduğu için biraz daha serin oluyor. Burada genelde çimlerde uzanıp yatıyoruz, ağaçların gölgesinde vakit geçiriyoruz. Artık klimalarda ve soğutucularda fayda etmiyor.

Aşırı sıcaklardan dolayı onlardan soğuk hava yerine sıcak hava çıkarıyor, bölgemizde pek fazla seçenek yok. Maddi olanakları olan vatandaşlar şehir merkezinin dışında olan Malabadi Köprüsü, Saklı Cennet ve göletlerin olduğu serin bölgelere gidiyor. Fakat herkesin buna imkanı yok. Umuyoruz ki bu sıcak havalar düzelir" dedi.


(İHY-YRT-AŞ-Y)

HABERE YORUM KAT