1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sıcaktan bunalan çocuklar havuza koştu
Sıcaktan bunalan çocuklar havuza koştu

Sıcaktan bunalan çocuklar havuza koştu

DİYARBAKIR - Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde bulunan Silvan Konakları'nda yaptırılan havuz, aşırı sıcaklarda bunalan çocuklar tarafından büyük bir ilgi görüyor.

A+A-
Kale Mahallesi'nde bulunan Silvan Konakları sosyal tesislerinde açılan havuza çocuklar büyük ilgi gösteriyor. Havuza girmenin keyfini yaşayan çocuklar, pis ve çamurlu sulardan kurtulmuş olduklarını söyledi.
 
Sosyal tesisler ve havuz sorumlusu Fikri Binen, "Site yönetimi tarafından sağlanan imkanlarla, çocuklar güvenli ve temiz suda yüzme imkanı sağlayarak, tehlike saçan sus havuzlarıyla, çamurlu sulardan kurtulmalarını sağladık. Daha önce de Silvan ilçesinde bulunan havuzlarda görev yaptım. Bu konuda deneyimliyim, Site sakinlerinin sağlıklı bir ortamda yüzmelerini sağlamak içinde günlük havuz bakımı ve ilaçlamalar düzenli bir şekilde yapılmaktadır" dedi.
 
Sitede havuz keyfi yaşadıklarını kaydeden Azad Berdan Yılmaz, "Yıllardır pis veya çamurlu sularda yüzüyorduk. Sitemizde havuz açılınca bir daha o sulara girmedim. Bundan sonra hep burada suya gireceğiz. Sabah giriyoruz, akşam saatlerinde çıkıyoruz. Sağlığımız güvence altında" diye konuştu. 
 
(İHY-YRT-Y)

HABERE YORUM KAT