1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sibel Can'dan Mutlu Kaya için ilk açıklama
Sibel Can'dan Mutlu Kaya için ilk açıklama

Sibel Can'dan Mutlu Kaya için ilk açıklama

Başından vurulan 19 yaşındaki Mutlu Kaya için Sibel Can Instagram hesabından bir mesaj yayınladı.

A+A-
 Mutlu Kaya'nın resmi ile birlikte paylaştığı mesajında Sibel Can şunları yazdı: “Benim güzel Mutlu kızım nasıl kıydılar sana. Çok üzgünüm. Yarışma sayesinde tanıdığım, Binlerce pırlanta kızımızdan biri olan Mutlu'nun sağlık durumu şu anda çok kritik.Acil şifalar diliyorum. Dualarımızı eksik etmeyelim..”   
 
Mutlu Kaya töre kurbanı mı?
 
Mutlu Kaya'nın başından vurulmasıyla ilgili detaylar ortaya çıkmaya başladı. Kaya'nın şarkı yarışmasına katılmasından dolayı akrabalarından tehdit aldığı iddia ediliyor. Yarışmaya katılmaya karar verdiğinde "Şarkıcı mı olacaksın. Seni öldürürüz" denilerek tehdit ettiğini Sibel Can'a ve programın yapımcılarına söylediği belirtildi. Can da tehditleri doğrulayıp, "Geleceği karartılmamalı. Okuyacak ve bu işin eğitimini alacak" demişti.
 
TÖRE CİNAYETİ Mİ
 
 Mutlu Kaya'ya silahlı saldırının ardında ' töre ' cinayeti şüphesi doğdu. Kaya'nın yarışma katılmaya karar verdiği dönemde tehdit aldığı belirtildi.
 
17 Nisan tarihinde Posta gazetesinde çıkan habere göre, Mutlu Kaya, yarışmaya katılmaya karar verdiği zaman akrabalarının kendisine kızdığı ve "Televizyona çıkıp şarkıcı mı olacaksın? Biz aşiretiz seni öldürürüz" dedikleri belirtildi.
 
Haberde olayı Sibel Can'ın da doğruladığı ifade edilerek, Can'ın şu açıklamasına yer verildi: "O benim Sindirellam, prensesim. Sonuna kadar arkasındayım. Bu tehditler onun geleceğini karartmamalı. Mutlu okuyacak, bu işin eğitimini alacak. Sesi kadar kaderi de güzel olacak." RADİKAL

HABERE YORUM KAT