1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. SGK prim affında süre uzatıldı
SGK prim affında süre uzatıldı

SGK prim affında süre uzatıldı

Diyarbakır'da Serbest Muhasebecibilik yapan Mali Müşavir Engin Sunay gazetemize yaptığı açıklamada, Torba yasa olarak bilinen bazı alacakların yeniden yapılandırma süresinin Sosyal Güvenlik Kurumu için 2 Şubat 2015 tarihine kadar uzatıldığını söyledi.

A+A-
Sunay gazetemize yaptığı açıklamada şunları söyledi: Kamu ' torba yasa ' olarak bilinen bazı alacakların yeniden yapılandırma süresi 2 Şubat 2015 bitiyor. 6552 Sayılı İş kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması ile Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanun'un sağladığı imkanlardan yararlanmak için tanınan ek süre 2 Şubat 2015'te doluyor.
 SGK borçlarının faiz yükünden kurtulmak isteyen mükelleflerin bu tarihi kaçırmamaları gerekiyor. 11 Eylül 2014 tarihinde yürürlüğe giren kanunda 1 Aralık'ta dolan süre yoğun talep üzerine Bakanlar Kurulu Kararıyla 2 Şubat 2015 tarihine kadar uzatıldı
 
 
Torba yasanın getirdiği yapılandırma fırsatından yararlanmak için sadece 1 aydan az bir süre kaldı. SGK Faiz yükünden kurtularak borçlarını ödemek isteyenlerin elini çabuk tutması gerekiyor. Borcunu yapılandırarak peşin ya da taksitle ödemek isteyenler, 2 Şubat 2015'i kaçırmamalı. Motorlu Taşıtlar Vergisi, Emlak Vergisi, Çevre Temizlik Vergisi ile trafik cezası ve üniversite harç kredisi borçlarının sona erdiği yasada SGK borçlarını yapılandırmak isteyenlerin 2 Şubat 2015 günü mesai bitimine kadar süresi bulunuyor.
 
SGK PRİM AFFINDA SÜRE UZATILDI
 
SGK prim affında süre uzatıldı. Bakanlar Kurulu kararı ile SGK'na yapılandırma talebinde bulunacaklar için başvuru tarihleri ve ilk taksit ödeme tarihleri 1 ay uzatılmasıyla ilgili " Buna göre kurumumuza prim borcu bulunan vatandaşlarımız, prim borçlarını yapılandırmak üzere en son 2 Şubat 2015 tarihine kadar SGK müdürlüklerimize başvuru yapabilirler.
Bu bağlamda, yapılandırma başvuru süresi 2/2/2015 tarihinde; ilk taksit ödeme süresi ise 2/3/2015 tarihinde sona ermektedir. İkişer aylık dönemler halinde ödenmesi söz konusu olan taksit sürelerinin ödenmesine ilişkin olarak son ödeme tarihlerinde bir değişiklik bulunmamaktadır. (Diyarinsesi.org MY)
 

HABERE YORUM KAT