1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. SGDF’lilerden gözaltı protestosu
SGDF’lilerden gözaltı protestosu

SGDF’lilerden gözaltı protestosu

Diyarbakır Sosyalist Gençlik Derneği Federasyonu (SGDF) üyeleri, önceki stant açan arkadaşlarının gözaltına alınmasını düzenledikleri basın açıklaması ile protesto etti.

A+A-

Diyarbakır'da Ofis semtinde önceki gün stant açmak isteyen 6 Sosyalist Gençlik Derneği Federasyonu (SGDF) üyesi, polislerce darp edilerek gözaltına alındıktan sonra ifadeleri alınıp, gece saatlerinde serbest bırakıldı.

Gözaltına alındıkları sırada arkadaşlarının polislerce darp edilmesini diğer dernek üyeleri AZC Plaza önünde yaptıkları açıklamayla protesto etti. Demokratik Gençlik Hareketi üyelerinin de katılarak destek verdiği açıklamada "Gözaltılar, bombalar, baskılar bizi yıldıramaz" pankartı açıldı. 

Açıklama yapan SGDF üyesi Zindan Dorudemir, gözaltına alınan arkadaşlarına yönelik uygulanan şiddeti Kobanê ile dayanışmak için Suruç'a giden gençlerin saldırıya uğramasının bir devamı olarak gördüklerini ifade etti. "Devlet, katledemediklerini yıldırmaya, sindirmeye çalışıyor" diyen Dorudemir, arkadaşlarının gözaltına alınma gerekçeleri olan 28 Kasım'da gerçekleştirilecek dayanışma etkinliğine katılım çağrısı yaptı. 

Saçlarından sürüklenerek gözaltına alınan SGD üyesi Melis Teksan ise, "Bizleri darp ederek gözaltına aldılar, ama şunu bilsinler ki gözaltılar ve baskılar bizleri yıldıramaz" dedi.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler