1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sezai Karakoç'un 'Gri' dergisi
Sezai Karakoç'un 'Gri' dergisi

Sezai Karakoç'un 'Gri' dergisi

Diyarbakır Sezai Karakoç Anadolu Lisesi'nin Kültür ve Edebiyat Dergisi 'Gri'nin ikinci sayısı çıktı.

A+A-

Mayıs ayında çıkan dergi, bir lisenin hazırlayabileceği en güzel dergi niteliğinde. Zengin yazılar ve konuların yer aldığı Gri dergisi dolu dolu.

Kültür, Sanat Edebiyat ve öğrencilerin biri birinden güzel yazıları ve şiirleri dergiye ayrıca bir renk katmış.İmtiyaz Sahipliğini Enver Çelikten'in yaptığı derginin Yayın Yönetmeni edebiyat öğretmeni Tülay Beyaz ve rehber öğretmen Nigar Kocaman. Yayın Kurulu üyesi de İngilizce öğretmeni Serpil Kıran. Derginin yayın kurulunda bir de öğrenci temsilcisi bulunuyor. Siraç Aydın…

Öğrencilerin biri birinden güzel şiirleri, fıkraları ve profesyonelce yazdıkları köşe yazıları okunmaya değer. 64 sayfadan oluşan Gri dergisi baskı ve mizanpaj anlamında da tam bir profesyonel görüntü oluşturuyor.

Oldukça eğitici yazıların da yer aldığı Gri dergisinde Dünya ülkelerinin kültürlerinden de bilgilere yer verilmiş.Yayın yönetmenleri Tülay Beyaz ve Nigar Kocaman, dergideki sunu bölümünde. “Albenisi olan renklere değil, maviyedir özlemimiz bizim. Ezilenden, hor görülenden, sömürülenden yana tavrımız bizim. Nefret kusan dillere değil, barışın dilinedir sevdamız bizim. 'Gözyaşının rengi yoktur' diye başlar önsüzümüz' diye yazdı.

Okul Müdürü ve derginin imtiyaz sahibi Enver Çelikten ise, derginin ikinci sayısını çıkarmanın heyecan ve mutluluğunu yaşadıklarını belirterek duygularını dergiye şu sözlerle yazdı: “Bir tohum ektik toprağa; bilginin, kültürün ve sanatın en nadide çiçekleri açılsın diye. Fidan oldu, ağaç oldu, kopmaz kökler saldı yüreklere.
 

HABERE YORUM KAT