1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sezai Karakoç Anadolu Lisesi’ne atık pil ödülü verildi
Sezai Karakoç Anadolu Lisesi’ne atık pil ödülü verildi

Sezai Karakoç Anadolu Lisesi’ne atık pil ödülü verildi

Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Fırat Anlı, atık pillerin geri dönüşümünü sağlamak amacıyla başlatılan Atık Piller Çöpe Değil Geri Dönüşüme Kampanyası’nda birinci olan Sezai Karakoç Anadolu Lisesi’ne ödülünü takdim etti.

A+A-

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, Atık Piller Çöpe Değil Geri Dönüşüme Kampanyası’nda birinci olan Sezai Karakoç Anadolu Lisesi’nde ödül töreni düzenledi.

Törene Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Fırat Anlı, Meclis Üyeleri, Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Deniz Kıraç, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Karnelerini alan öğrencilerle okulda bir araya gelen Eş Başkan Anlı, kampanyanın birincisi Sezai Karakoç Anadolu Lisesi’ne fotokopi makinesi verdi.

Anlı: Kitap okuyun, çevrenizi temiz tutun

Öğrencilerden yoğun ilgi gören Eş Başkan Anlı, yaz tatiline giren öğrencilere kitap okumaları ve çevrelerini temiz tutmaları tavsiyelerinde bulundu. Öğrencilerle bir süre sohbet eden Anlı, daha sonra okulun talebi üzerine Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı tarafından yaptırılan çeşmeleri kontrol etti. Anlı, ayrıca okulda inşaatı devam eden spor tesislerini de gezerek okul yönetiminden bilgi aldı.

884 kilogram atık pil toplandı 

Atık Piller Çöpe Değil Geri Dönüşüme Kampanyası’na bu yıl 31 okuldan 29 bin 193 öğrenci katılarak, 884 kg atık pil toplamıştı. 

HABERE YORUM KAT