1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Şeyhmus Özer Turnuva Şampiyonu belli oldu
Şeyhmus Özer Turnuva Şampiyonu belli oldu

Şeyhmus Özer Turnuva Şampiyonu belli oldu

DİYARBAKIR- Geçtiğimiz yıl geçirdiği elim trafik kazası sonucu yaşamını yitiren Amedspor kaptanı Şehmus Özer adına geleneksel hale getirilen Futbol Turnuvası sona erdi. Turnuva şampiyonu seri penaltı sonucunda Bereket Köyü Spor oldu.

A+A-

Ergani ilçesinde Erdal Elgörmüş Futbol Akademisi’nce, elim bir trafik kazası sonucunda hayatını kaybeden Amed Sportif'in kaptanı Şehmus Özer’in anısına düzenlenen Şehmuz Özer Futbol Turnuvası sona erdi.

ŞEHMUZ ÖZER TURNUVASI

Ergani ilçesinde Erdal Elgörmüş Futbol Akademisi’nce, elim bir trafik kazası sonucunda hayatını kaybeden Amed Sportif'in kaptanı Şehmus Özer’in anısına düzenlenen Şehmuz Özer Futbol Turnuvası sona erdi.

Amed Sportif'in kaptanı Şehmus Özer’in anısına düzenlenen turnuva final maçında şampiyonu, iki takımın beraberlik ile sonuncunda yapılan seri penaltı atışları sonucunda belirlendi. Bereketli Köyü ve Ömastaspor arasındaki seri penaltıların sonucunda Bereketli Köyü, 4-3 galip gelerek turnuva şampiyonu oldu.

ŞEHMUS ÖZER RESMİLİ 9 NUMARI FORMA HEDİYE

Turnuvaya Ergani halkının büyük ilgisi dikkat çekti. Final müsabakasında Şehmuz Özer’in kardeşleri de hazır bulundu. Turnuvada ilk üçe giren takımlar çeşitli ödüller ile ödüllendirilirken, şampiyon olan takımın bütün futbolcularına Şehmuz Özer’in fotoğraflı ve 9 numaralı forması ile futbol topu hediye edildi.

“ŞEHMUS ÖZER İSMİNİ GELENEKSEL OLARAK YÂD EDECEĞİZ”

Turnuvayla ilgili konuşan Diyarbakırspor’un eski tecrübeli kalecilerinden Erdal Elgörmüş, Kaptan Şehmus Özer’in anısına her sene Ergani’de düzenleyecekleri turnuvayı geleneksel hale getireceklerini belirterek şunları söyledi:
“Kaptan Şehmuz Özer kardeşimizi, bu turnuvalar ile her sene yadedeceğiz. Bu tür geleneksel olarak yapacağımız futbol olsun, başka branşlarda yapılacak etkinlikler olsun. Kaptanımızı yad etme adına devam edeceğiz. Sporseverleri bir arada bulundurarak sporun dostluğun, kardeşliğin olduğunu sporsever taraftarlarımız ve halkımızın birlik beraberlik içinde Şehmus Özer ismini yaşatma adına bu tür futbol olsun başka branşlarda olsun, Kaptan Şehmus Özer’inde oynadığı futbol yıllarında centilmenlik, saygınlık, efendiliği hiç tavizde vermediği tüm taraftarlarımız göstermiştir. Bu anlamda onun adına yakışır şekilde sporun dostluk, kardeşlik çerçevesinde olduğunu göstermek olacağından inancım tamdır. Biz futbol adamları olarak amacımız; Diyarbakır'da ve ilçesinde sporun bu denli sevilmesini bildiğimiz için de bu tür organizasyonlarımız da futbol ve diğer spor dallarında devam edecektir. Turnuvada mücadele veren futbolcu kardeşlerimize teşekkür ederim. Müsabakalar geneli boyunca bazen üzgün, bazen sevindirici tablolar ile karşılaştık. Ama bunlar hepsi turnuvamızı renklendiren gelişmelerdi. Turnuvamıza katılarak renklendiren tüm takımlarımıza, futbolcu kardeşlerime da teşekkür ederim”

HABERE YORUM KAT