1. HABERLER

  2. GÜNCEL YAŞAM

  3. Seyahat severler bu yaz nasıl bir tatil planlıyor?
Seyahat severler bu yaz nasıl bir tatil planlıyor?

Seyahat severler bu yaz nasıl bir tatil planlıyor?

Geziko seyahat severler için tatilcilerin yaz planlarını araştırdı.

A+A-
Geziko'nun yaptığı araştırma  sonucunda tatilcilerin büyük çoğunluğun seyahatlerini planlarken en çok önem verdikleri şeyin ekonomik faktörler olduğu ortaya çıktı. Araştırmayı ekonomik faktörleri, doğal ve kültürel güzellikler takip ederken, alışveriş imkânlarının genişliğinin tatilciler için pek de etkili değil.
 
 
Türkiye'deki tatilciler hiçbir kısıtlamaları olmasa yurt dışında Paris, New York ve Roma'yı tercih edeceklerini belirtti. Yurt içinde ise Bodrum, Kapadokya, Fethiye ve Çeşme listenin başını çekiyor.
 
 
Ailem olmadan asla
 
 
İdeal yol arkadaşı kimdir diye sorulduğunda, birbirine yakın sonuçlar aldık ama aile üyeleri burun farkıyla kazandı. Onları sevgililer ve arkadaşlar takip etti.
 
 
Tatil süreleri
 
 
Kaç günlük tatiller planladıklarını sorulduğunda ortaya çıkan tablo, tatilcilerin kısa tatillere pek de ilgi göstermediğine işaret ediyor. Sadece \%5,7'si 3 gün ve altı seyahatlere katılmayı hedefliyor.
 
Otel mi, Pansiyon mu?
 
Tatilcilerin büyük bir yüzdesi, seyahatleri süresince otelde kalmayı tercih edeceklerini söylerken, aile evleri ve yazlıklar ıssız kaldı.

HABERE YORUM KAT