1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Sevgilisine kızdı, Penisini Kesip Çatıya Fırlattı
Sevgilisine kızdı, Penisini Kesip Çatıya Fırlattı

Sevgilisine kızdı, Penisini Kesip Çatıya Fırlattı

Trabzon’da, birlikte olduğu İlknur Toptan tarafından penisi kesilen Sinan Günaydın, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’ndeki doktorlarına "Böyle yaşayamam. Cinsel organım olmazsa ölürüm" diyerek ameliyata girdi

A+A-

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Metin Erer başkanlığındaki ekibin 11 saatlik operasyonuyla, Sinan Günaydın’ın yüzde 85’i kesilen penisi yerine dikildi.

TRABZON’da birbikte olduğu 39 yaşındaki İlknur Toptan tarafından, ayrılmak istediğini söylediği için, uyurken penisi kesilen 28 yaşındaki Sinan Günaydın’a, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde başarılı bir operasyon yapıldı. Doktorların verdiği bilgiye göre İlknur Toptan, penisini kestiğinde Sinan Günaydın çok içkiliydi. Cinsel organının kesildiğini İlknur Toptan kendisini uyandırınca fark eden Sinan Günaydın, önceki sabaha karşı saat 06.00’da Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi’ne götürüldü. Penisi tıbbi koşullarda paketlenerek, İstanbul Tıp Fakültesi Mikro-Cerrahi Kliniği’ne sevk edilen Sinan Günaydın, önceki gün saat 12.30’da İstanbul’a gelerek 1,5 saat içinde ameliyata alındı. Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Metin Erer başkanlığındaki ekibin 11 saatlik operasyonuyla, Sinan Günaydın’ın yüzde 85’i kesilen penisi yerine dikildi.Yüzde 85’i kopmuşDr. Erdem Güven, penisin tamamen yerine dikilerek atardamar, toplardamar, idrar yolu ve süngerimsi cisimciğin onarıldığını söyledi. Kan dolaşımının takip edildiği penisin yerine oturması ve dolaşımın normale dönmesinin 2-3 hafta süreceğini belirten Dr. Erdem Güven, üreme fonksiyonlarının 3-6 ay sonra geri döneceğini söyledi. Dr. Güven, idrar yolunun da 20-30 günde işleve başlayabileceğini belirterek "Cinsel organın yüzde 85’i kopmuş, geride 1,5 cm’lik bir parca kalmıştı" dedi. Dr. Güven, Sinan Günaydın’ın ameliyat öncesi psikolojisinin çok bozuk olduğunu, ancak operasyon başarılı olunca kendini iyi hissettiğini de anlattı./_np/4925/6094925.jpgKopan organ buzla temas etmemeliMikro-cerrahi ameliyatlarının başarıya ulaşmasının birinci şartı, kopan organın uygun koşullarda taşınarak hasar görmemesi. Bunun için insan vücudundan kopan parçanın buzla direkt temas etmemesi çok önemli. Çünkü buz, donma nekrozlarıyla parçayı tahrip edebiliyor. Taşınacak organ ya da parça, toz toprağa bulanmışsa önce temiz bir suyla yıkanmalı. Ev koşullarındaysa ince bir bez parçasına sarılıp poşet içine konmalı. Bu poşet de buzlu su dolu ayrı bir poşetin içine konulmalı. Organın korunması için ideal ısı artı 4 derece. Ayrıca, organın büyüklüğü artıkça, yerine dikilme olasılığı da azalıyor. Örneğin taşınma süresi parmakta 48 saate kadar uzarken, kol ve bacakların en çok sekiz saat içinde takılması gerekiyor.Evlenme sözü verdi ama beni fuhuşa zorladıÖte yandan Günaydın’ın cinsel organını kesen İlknur Toptan, olaydan sonra kaçtı. Toptan, kısa süre sonra Rize’nin İyidere ilçesinde polise teslim oldu. İlknur Toptan, Trabzon’da sevk edildiği nöbetçi mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Toptan, ifadesinde, "Evlenme vaadiyle bana sahip oldu. Evleneceğimiz için rızamla ilişkiye girdim. Sonra beni fuhuşa teşvik etti. Pazarladığı erkeklerle kendisi anlaşıyor, bana hiç para vermiyordu. Sürekli dövüyordu. Olay günü de yine aynı nedenlerle tartıştık. Bana neden para vermediğini sordum. Daha sonra uyuyunca çantamdaki ekmek bıçağı ile penisini kestim" dedi.