1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sevgililer Günü değil, Sevgi Günü olmalı
Sevgililer Günü değil, Sevgi Günü olmalı

Sevgililer Günü değil, Sevgi Günü olmalı

Diyarbakır'da yapılan bir tv programına katılan çocuklar, 14 Şubat SEVGİLİLER GÜNÜ'nü SEVGİ GÜNÜ olmalı diyerek değiştirdiler.

A+A-
ÇOCUKLAR SEVGİLİLER GÜNÜ'NÜ "SEVGİ GÜNÜ" OLARAK DEĞİŞTİRDİLER !
 
BİZİM ÇOCUKLAR VE BARIŞCAN programında çocuklar dünyada sevilecek bir çok şeyin olduğunu ve bu günü tüm değerleri severek geçirilmesi gerektiği örneklerle  anlatıldı..Hayvanlar, doğa, ülkemiz, ailemiz, arkadaşlarımız, ve daha bir çok konudan örnekler verilerek sevgini önemi ve gücü bu kez çocuklar tarafından anlatıldı.
   
Programın ilk bölümünde yine her zaman olduğu gibi programın yapımcısı ve sunucusu Barışcan en güzel şarkılarını, çocuklardan oluşan bir orkestra eşliğinde söyledi. Programın klasikleşen bölümlerinden HABERLER bölümünde sevgi konulu haberlere yer verildi.Programın sevimli KUKLASI İBİŞ çocuklarla sevginin gücü hakkında sohbet etti.ŞARKI SÖYLEYELİM bölümünde ise Barışcan sevilen çizgi karaketerlerden Barney'in SENİ SEVİYORUM SEN DE BENİ adlı şarkısını çocuklara öğretti ve birlikte söylediler..Bu hafta HAFTANIN ATASÖZÜ; “Allah Sabreden Kulunu Sever” ve HAFTANIN DEYİMİ ; “Canı Gibi Sevmek” oldu.
 
   Barışcan ve çocuklar bu deyim ve bu atasözünü çeşitli cümlelerde kullanarak yeni öğrendikleri bu bilgileri pekiştirdiler.Barışcan bu programda yine çok sevilen bir masalı çocuklara anlattı.3 İHTİYAR adlı bu masalda Sevgi, Başarı ve Zengin adlı 3 ihtiyarın başındana geçen bir olaylar anlatılıyordu.RESİM VE EL İŞLERİ bölümünde ise el işi kağıtlarından ve pamuktan yararlanarak yapılmış bir nazarlık ve kış resimlerinin nasıl yapıldığı anlatıldı.
 
     Programın son bölümünde ise çocukların sınıf öğretmeni  geldi ve çocuklarla birlikte programa veda ettiler..
 
    Bizim Çocuklar ve Barışcan Programı her hafta cumartesi saat 10:30'da canlı, Pazar günleri aynı saatlerde tekrarı yayınlanıyor. Katılmak için programın web sitesinden ( www.bariscan.net ) iletişim kurulabilinir.
Bu haftaki programın video ve görseller için aşağıdaki linkİ  tıklayabilirsiniz.
 http://bariscan.weebly.com/18sezon.html
 
biz-bu-gunu-sevgi-gunu-ilan-ettik-.jpg
 
sevgi-gunu-afis-20150214-102944.jpg
 

HABERE YORUM KAT