1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. "Sevdiklerimizle Sağlıklı Yaşama Yürüyoruz"
"Sevdiklerimizle Sağlıklı Yaşama Yürüyoruz"

"Sevdiklerimizle Sağlıklı Yaşama Yürüyoruz"

Diyarbakır Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından ''Yeni Yılda Sevdiklerimizle Sağlıklı Yaşama Yürüyoruz Etkinliği'' düzenlenecek.

A+A-
 ''SEVDİKLERİMİZLE SAĞLIĞA YÜRÜYORUZ ETKİNLİĞİ''
 
Diyarbakır Halk Sağlığı Müdürü Dr. Fatih Mehmet ASLAN yaptığı açıklamada; Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı kapsamında 2014 yılı “Sağlıklı Yaşam ve Hareket Yılı” ilan edilmiş olup 29 Aralık 2013 Pazar günü başlangıcı kabul edilmiştir. Bu kapsamda Diyarbakır Halk Sağlığı Müdürlüğü koordinasyonu ile“Sevdiklerimizle Sağlığa Yürüyoruz” temalı yürüyüşü gerçekleştirileceklerini belirtildi.
 
Dr. ASLAN ayrıca; 29 Aralık Pazar gününden başlayarak Sağlıklı Yaşam ve Hareket Yılı olan 2014 yılı boyunca vatandaşlarımıza; alışveriş merkezlerinde asansör ve yürüyen merdivenlerin yerine merdivenlerin tercih edilmesi, otobüslerden erken inilmesi, ebeveynlerin çocuklarıyla beraber her gün düzenli fiziksel aktivite yapmaları, mobil telefon görüşmelerinin yürüyerek yapılması, televizyon kumandasının kullanılmaması, yakın mesafeler için araç kullanılmaması, çocukların dans ve sokak oyunları gibi aktivitelere teşvik edilmesi gerektiğine dikkat çekti.
 
Dr. Fatih Mehmet ASLAN; 29 Aralık Pazar Günü Saat 11.00'da Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Seyrantepe Sentetik Atletizm Pist Alanında yapılacak olan ''Yeni Yılda Sevdiklerimizle Sağlıklı Yaşama Yürüyoruz'' etkinliğine tüm vatandaşlarımızı davet etti.

HABERE YORUM KAT