1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Sevda Artık, Türkiye şampiyonasına göz dikti
Sevda Artık, Türkiye şampiyonasına göz dikti

Sevda Artık, Türkiye şampiyonasına göz dikti

Milli Eğitim Baklanlığı tarafından Mersin'de düzenlenen Okullar Arası Türkiye Karate Şampiyonası yarı final müsabakalarında bugün ilk maçına çıkacak olan Diyarbakırlı Sevda Artık, Türkiye şampiyonasına göz dikti.

A+A-
İlk maçına bugün çıkıyor
 
Yenişehir Kız Meslek Lisesi 10. sınıf öğrencisi olan ve daha önce Türkiye şampiyonluğu madalyası alan Sevda Artık, bugün 48 kiloda tatemiye çıkıp tur atlamak için yarışacak. Sevda Artık'ın Antrenörü olan ve aynı zamanda Karate Milli Takım Antrenörü olan Mehmet Yazar, hedeflerinin Türkiye şampiyonluğu olduğunu söyledi.
 
Hedef Türkiye şampiyonluğu
 
Söz konusu yarılma için çok iyi bir hazırlık dönemi geçirdiklerini ve artık müsabakalara hazır olduklarına dikkat çeken Yazar, “Sevda kızımız daha önce de Türkiye şampiyonu olmuş bir sporcumuzdur. Tecrübeli bir sporcudur tatemide yapması gerekenleri çok iyi biliyor. Türkiye şampiyonluğu konusunda kendisinden beklentimiz var ve o da bunun farkında. Diyarbakır'a altın madalya ile döneceğiz” dedi.
 
“Kendime güveniyorum”
 
Daha önce de pek çok yarışmalara katıldığını ve Türkiye genelinde pek çok derecesinin olduğunu anlatan Sevda ise, “Daha önce de Türkiye şampiyonu olmuştum. Rakiplerimi geçerek yeniden altın madalyaya uzanacağım. Bu konuda kendime güveniyorum” dedi.
 
 
(Özgür Haber)

HABERE YORUM KAT