1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. SEU Uğur Böcekleri köy öğrencilerinin uğuru oldular
SEU Uğur Böcekleri köy öğrencilerinin uğuru oldular

SEU Uğur Böcekleri köy öğrencilerinin uğuru oldular

Sosyal sorumluluk gereği birçok hayırlı faaliyet gerçekleştiren SEU öğrencileri, anlamlı çalışmalarına bir yenisini daha ekledi.

A+A-

 Uğur Böcekleri Kulübü, harabeyi andıran köy okulunu tadilattan geçirerek modern bir eğitim yuvasına dönüştürdü.
Selahaddin Eyyubi Üniversitesi (SEU), eğitim-öğretimin yanı sıra toplumsal sorunlara duyarlılık gösteriyor.

Üniversitenin öğrencileri, sosyal sorumluluk gereği şu ana kadar birçok çalışma yürüttü. SEU Uğur Böcekleri Kulübü, Kayapınar ilçesine bağlı Akdibek Mezrası İlkokulunun yürek burkan halini görünce harekete geçti. Okulu tadilattan geçirmek için kolları sıvayan Uğur Böcekleri, malzeme almak için Şiir Gecesi ve Kermes düzenledi. Gerek faaliyetlerden gerekse hayırseverlerden topladıkları paralarla Akdibek Mezrası İlkokulunun ihtiyaçlarını alan üniversiteliler, okulu onardılar.

Önce okulun iç ve dış cepheleri onarımdan geçirilerek boyandı. Zemini fayansla döşenen sınıflara kapı-pencere takıldı. Okul bahçesi çalı-çırpıdan temizlenerek ağaçlara bakım yapıldı. Gereksinim duyulan diğer araç-gereçler yerlerine monte edildi. Öğrenci sıraları onarıldı. Yorucu üç günün ardından metruk bir yapıyı andıran Akdibek Mezrası İlkokulu, SEU’lu öğrencilerin gayretleriyle modern bir görünüm kazandı.

Yorucu ancak keyifli üç gün geçirdiklerini söyleyen Uğur Böcekleri Kulüp Başkanı Yağmur, Hasoğlu, “Onarım bittikten sonra öğrencilerin yüzündeki tebessüm, yorgunluğumuzu unutturdu.” dedi. Okulu ilk gördükleri anı hatırlamak istemediklerini dile getiren Hasoğlu, “Tahribat fazlaydı. Arkadaşlarımızla iş bölümü yaptık. Gücümüzün yettiği, elimizim uzandığı her kapıyı çaldık. Gerekli bütçeyi toparladık ve tabi eksik olan her şeyi de. Sonra 25 arkadaşımızla birlikte iyilik fikrimiz için işe koyulduk. Yorucu üç günün ardından güzel bir iş başardık. Yaptığımız işten dolayı gururluyuz. Katkı sunan herkese de müteşekkiriz.” sözleri duygularını dile getirdi.

(Ayşegül Kaya)

HABERE YORUM KAT