1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. SEU, TRT Diyarbakır Radyosu’nun konuğu oldu
SEU, TRT Diyarbakır Radyosu’nun konuğu oldu

SEU, TRT Diyarbakır Radyosu’nun konuğu oldu

TRT Diyarbakır Radyosu ‘Yöremizden’ adlı programına konuk olan SKS Daire Başkanlığı Toplumsal Duyarlılık Merkezi Koordinatörü Şengül Kılıç, SEU’nun toplumsal sorumluluk kapsamında sürdürdüğü çalışmaları anlattı.

A+A-

Yapımcılığını Devrim Yiğit, İbrahim Halil Özemiş, Gülistan Fırat'ın yaptığı "Yöremizden" adlı programın canlı yayın konuğu Selahaddin Eyyubi Üniversitesi Toplumsal Duyarlılık Merkezi Koordinatörü Şengül Kılıç ve Üniversite öğrencilerinden Şayeste Karabey ile Mervenur Demiray katıldı. Programda özellikle ‘Bir Oyuncak Bir Tebessüm’ kampanyası konuşuldu.


Sunucu Mustafa Yalın, TDM Koordinatörü Kılıç’a son kampanyayla ilgili sorular sordu. Soruları yanıtlayan Kılıç, personel ve öğrencisiyle SEU ailesinin kampanyaya yoğun ilgi gösterdiğini söyledi. Yardımları öğrencilerle birlikte miniklere ulaştırdıklarını dile getiren Kılıç, “Kampanya yorucuydu ama çocukların gözlerindeki mutluluğu görünce bütün yorgunluğumuzu unuttuk.” diye konuştu. Sosyal sorumluluk faaliyetleri çerçevesinde bu çalışmaların süreceğini belirten Kılıç, imkânı olan bütün kurum ve sivil toplum kuruluşlara duyarlılık çağrısı yaptı. Kılıç, önümüzdeki günlerde öğrencilerle birlikte Çınar ilçesindeki bir köy okulunu temizlemeye gideceklerini de kaydetti.


Öğrenciler de bu tür faaliyetleri daha sık gerçekleştirmek için Canveren Yardımlaşma Kulübü kurduklarını ifade ettiler. Yöremizden programına 17 dakika boyunca konuk olan TDM Koordinatörü Kılıç ve öğrenciler, toplumsal sorumluluk faaliyetlerindeki hedeflerinden de bahsettiler.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler