1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. SEU, Sur’a Yardım Kampanyası Başlattı
SEU, Sur’a Yardım Kampanyası Başlattı

SEU, Sur’a Yardım Kampanyası Başlattı

SEU öğrencileri, Sur ilçesindeki çatışma ve yasaklar nedeniyle evlerini terk eden mağdur aileler için kampanya başlattı.

A+A-

Bu kapsamda bir taraftan giyecek toplanırken, diğer yandan kermes düzenlendi. Toplanacak nakdi ve aynı yardımlar, 2016 ilk haftasında mağdur ailelere ulaştırılacak.


Diyarbakır’daki Selahaddin Eyyubi Üniversitesi (SEU), bilimsel çalışmalar ve öğretim faaliyetleri dışında birçok sosyal sorumluluk etkinliği de gerçekleştiriyor. Daha önce köy okulundaki öğrencilere, engellilere ve dar gelirli ailelere yardım elini uzatan SEU’lu öğrenciler, şimdi de Sur’daki çatışmalar ve sokağa çıkma yasakları sebebiyle evlerini terk etmek zorunda kalan mağdur aileler için kolları sıvandı. Üniversitenin Sosyal Hizmetler Kulübü “Sur Halkı Yardımlarınızı Bekliyor” kampanyası başlattı. Kampanya kapsamında ihtiyaç sahipleri için bir taraftan giyecek toplanırken, diğer yandan Sosyal Hizmetler Bölümü öğrencileri yaptıkları yiyeceklerle kermes düzenledi. Öğrenciler ve akademik ile idari personel kermese yoğun ilgi gösterdi. Öğrencileri duyarlı davranışlarından dolayı tebrik eden Rektör Prof. Dr. Ekrem Doğan da kermesteki yiyeceklerden tadarak destek verdi.


Bölgenin birçok yerinde mağduriyetler yaşandığını hatırlatan Sosyal Kulübü Başkanı Baran Parlamış, dar kalanların dertlerine bir nebze de olsa derman olma gayretinde olduklarını söyledi. Öğrenci arkadaşları ve üniversite personelinin kampanyaya beklenilenin üstünde ilgi gösterdiğini belirten Parlamış, “İnşallah yardımlar ve kermesten gelecek gelir de hedeflediğimiz miktarın üzerinde olur. Olabildiğince çok aileye yardım etmek istiyoruz. Çünkü aynı havayı soluduğumuz insanların çaresiz kaldığı bir ortamda biz keyfimize bakmayız. İmkânı olan herkesin denizde damla misali bu çalışmamıza katkı sunmasını bekliyoruz” dedi.


SEU Sosyal Hizmetler Kulübü’nün organize ettiği “Sur Halkı Yardımlarınızı Bekliyor” kampanyası 4 Ocak Pazartesi gününe kadar devam edecek. Ardından toplanan yardımlar, muhtaç ailelere ulaştırılacak.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler