1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. SEÜ heyeti Söz ailesini ziyaret etti
SEÜ heyeti Söz ailesini ziyaret etti

SEÜ heyeti Söz ailesini ziyaret etti

Selahaddin Eyyubi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Doğan ve Yönetimi, Söz ailesini ziyaret etti.

A+A-

Gazeteci Yazar Mehmet Ali Altındağ ile Genel Yayın Yönetmenimiz Ömer Büyüktimur'la görüştü. Rektör Doğan, hedef ve gayeleri hakkında bilgi verdi.

Diyarbakır'ın İlk özel Vakıf üniversitesi olan Selahaddin Eyyubi Üniversitesi (SEÜ) Rektörü Prof. Dr. Ekrem Doğan, Genel Sekreter Hüseyin Erdoğan ile İİBF Öğretim Üyesi Doç Dr Özgür Polat'tan oluşan yönetim kurulu heyeti Söz Ailesine ziyarette bulundu.

SEÜ'NÜN HEDEFLERİ

Araştırmacı-Yazar Mehmet Ali Altındağ ile Genel Yayın Yönetmenimiz Ömer Büyüktimur tarafından karşılanan SEÜ Yönetimi, üniversitenin hedef ve temel ilkeleri hakkında bilgi verdi.

BU YIL ÖĞRENCİ ALINDI

Karşılıklı sohbet havasında geçen ziyarette Üniversite Rektörü Prof. Dr. Doğan bu yıl ilk kez öğrenci alımına başladıklarını belirterek, şöyle dedi:

"Üniversitemizde 5 tane fakültemiz var. Sağlık Bilimleri Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi, bir de Yabancı Diller Fakültemiz ve Meslek Yüksekokullarımız var. En önem verdiğimiz bölüm ise İlahiyat Fakültesidir"

KÜRTÇE BÖLÜMLER

Doğan, “Hemşirelik Bölümünde Kurmanci, Dış Ticaret Bölümünde de Sorani'yi öğreteceğiz. Yurtdışında Kürtçe konusunda doktora yapmış akademisyenleri buraya getirtip, beyin göçünü de sağlamayı planlıyoruz. Kürtçe yüksek lisans ve doktora programlarını da açmak istiyoruz.“ dedi.

ÜNİVERSİTENİN İLİŞKİLERİ

Genel Sekreter Hüseyin Erdoğan da üniversite olarak kamu kuruluşları ve sivil toplum inisiyatifleriyle ortak çalışmalar yürütmeyi amaçladıklarını vurguladı. Sosyal projeleri kentin dinamikleriyle yürütmek istediklerinin altını çizen Erdoğan, Sürekli Eğitim Merkezi ile de halkı üniversitenin çalışmalarına dahil etmek istediklerini aktardı.

Daha sonra Selahaddin Eyyubi Üniversitesi (SEÜ) Rektörü Prof. Dr. Ekrem Doğan tarafından Araştırmacı yazar Mehmet Ali Altındağ'a plaket verdi.

Etiketler : , , , , ,

HABERE YORUM KAT