1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. SEU Hemşirelik yüksek lisans programını da açtı
SEU Hemşirelik yüksek lisans programını da açtı

SEU Hemşirelik yüksek lisans programını da açtı

Büyük hedeflerle yola çıkan Selahaddin Eyyubi Üniversitesi (SEU) lisans ve ön lisans eğitimine başladığı yılda yüksek lisans programlarını da açma başarısı gösterdi.

A+A-

 İşletme yüksek lisansın ardından şimdi de Hemşirelik yüksek lisans programı açıldı. Kayıtların 23 Ekim’e kadar süreceği Hemşirelik tezsiz yüksek lisans programları için 120 öğrenci alınacak. Eğitim, alanlarında yetkin 3 profesör, 2 doçent ve 2 yardımcı doçent tarafından verilecek.
 
Diyarbakır’ın ilk vakıf üniversitesi Selahaddin Eyyubi, lisans ve ön lisansta olduğu gibi yüksek lisansta da farkını gösteriyor. Şubat 2013’te kurulmasına rağmen kısa bir sürede eğitim-öğretime başlayan SEU’de yüksek lisans programları da bir biri ardına açılıyor. 2014–2015 Akademik Yılı Güz Dönemi’nde İşletme yüksek lisans (MBA) eğitimi başlamıştı. Şimdi de Hemşirelik tezsiz yüksek lisans programları açıldı. Kayıtlar 23 Ekim’e kadar devam edecek.
 
Doğan: Yüksek lisans insanın kendine yatırım yapmasıdır
 
SEU Rektörü Prof. Dr. Ekrem Doğan, bilgi çağında insanı bir adım öne taşıyan temel unsurun sürekli öğrenme yeteneği olduğunu söyledi. Uzmanlaşmanın önemini vurgulayan Prof. Dr. Doğan, yüksek lisansın insanın kendisine yatırım yapması olduğunu belirtti. Rektör Doğan, şöyle devam etti.
 
“Hemşirelik yüksek lisans eğitimiyle öğretim üyeliğine giden yolda eğitim, araştırma, uygulama ve yönetim alanında eleştirel düşünebilmeyi sağlamaktadır. Bu programla problemlerin çözümünde yeni yaklaşımlar geliştirebilen, uygulamaya dayalı araştırma yöntemlerinin gelişimine katkıda bulunabilen, sağlıkla ilgili gereksinimleri olan bireylerde hemşirelik bakım modellerini uygulayabilen ve bunların etkinliğini değerlendirebilen, dünya standartlarında hemşirelerin yetiştirilmesi hedeflenmektedir.”
 
Sağlık Bilimler Enstitüsü bünyesinde verilen Hemşirelik yüksek lisans eğitimi alanlarında yetkin 3 profesör, 2 doçent ve 2 yardımcı doçent tarafından verilecek. Çevre illerden öğrenciler de hesaba katılarak dersler pazar günü verilecek. Hemşirelik, Ebelik veya Sağlık Memurluğu mezunları Hemşirelik yüksek lisans programlarına başvurabilecek.

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler