1. HABERLER

  2. GÜNCEL YAŞAM

  3. Servis ücretleri yeniden belirlendi
Servis ücretleri yeniden belirlendi

Servis ücretleri yeniden belirlendi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) okul servis ücretlerini yeniden belirledi. Buna göre en kısa mesafede aylık 60, en uzun mesafede ise aylık 100 lira oldu.

A+A-
Diyarbakır Servis Araçları Esnaf Odası'nın servis ücretlerine zam yapılması yönündeki talebi UKOME tarafından görüşüldü ve Alt Komisyon'a havale edildi.
 
Alt Komisyon'un teklifini görüşen UKOME, servis ücretlerini yeniden belirledi. UKOME kararı Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Gültan Kışanak tarafından da imzalanarak yürürlülüğe girdi. Buna göre 2014-2015 eğitim dönemi öğrenci servis ücretleri ile personel servis ücretleri şöyle belirlendi.
 
En uzun mesafe 100 lira
 
0-3 kilometreye kadar 60 lira, 0-6 kilometreye kadar 85 lira, 0-12 kilometreye kadar 95 lira, 0-20 kilometreye kadar 100 lira olarak belirlendi. Aynı kardeşin de aynı servi aracını kullanması durumunda her bir kategoride 10 lira “kardeş indirimi” uygulanacak.
 
Yarıyıl tatili ücrete tabi olmayacağını belirleyen UKOME, 20 kilometreyi aşanlar için her kilometreye 1,50 lira ücret alınmasını kararlaştırdı. UKOME ayrıca okul öncesi ve ilkokul öğrencilerini taşıyan ve yardımcı personel bulundurulması zorunlu olan araçların belirlenen ücrete 20 lira ek ücret almasını, diğer ek taşımalar için ise günlük 5 lira ücretlendirmeyi uygun buldu. UKOME yarıyıl tatilinin ücrete tabi olmadığını, ücret hesaplamasının tek yön kilometre üzerinden yapılacağının altını çizdi.
 
Çağdaş'tan uyarı
 
UKOME personel servis taşımacılığında ise 0-10 kilometreye 75, 0-20 kilometreye kadar olan mesafeler için ise 95 lira ücret belirledi. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fahrettin Çağdaş, belirlenen ücretin üstünde fiyat uygulayan servisler hakkında işlem yapılacağını bildirdi.
 
 
Kaynak: Diyarbakıryenigün

HABERE YORUM KAT