1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Serdar Karaduman açıklaması
Serdar Karaduman açıklaması

Serdar Karaduman açıklaması

DİYARİNSESİ.ORG - Diyarbakırspor'da Serdar Karaduman'ın alacaklarının ödenmediği, bu yüzden Futbol Federasyonu'na(TFF) başvuran bu futbolcunun serbest kalacağı yönündeki iddialar kulüp tarafından yalanlandı.

A+A-
DİYARBAKIRSPOR'DAN SERDAR KARADUMAN AÇIKLAMASI
 
Diyarbakırspor'da   sözleşmesini karşılıklı anlaşarak feshetmeye yanaşmayan Serdar Karaduman'ın serbest kalmasının önüne geçildi. Alacaklarının ödenmediğini öne sürerek serbest kalmak için TFF'ye başvuran Serdar'ın bu girişimine karşı harekete geçen kulüp, bu futbolcunun serbest kalmasını engelleyecek para miktarını TFF'ye yatırarak bunun önüne geçti. 
 
 
YETİŞTİRME TAZMİNATI ŞARTI DA VAR
 
Serdar Karaduman'ın başka kulübe transfer olması için Diyarbakırspor'la anlaşarak kulübün istediği bonservis ücretini ödemesi gerekiyor. Ayrıca 23 yaşın altındaki futbolcular için kulüplerin yetiştirme tazminatı hakkı olduğu için de Serdar'ın başka kulübe transfer olabilmesi için kulüple anlaşarak bu konudaki maddi koşulları da yerine getirmesi zorunlu.
 
Sözleşmesini karşılıklı anlaşma ile feshetmeye yanaşmayan diğer futbolcularla ilgili sorunun çözülmesi için de girişimlerin devam ettiği bilgisi verildi.
 

HABERE YORUM KAT