1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Serdar Deniz Milli Karma'ya seçildi
Serdar Deniz Milli Karma'ya seçildi

Serdar Deniz Milli Karma'ya seçildi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor'un başarılı futbolcusu Serdar Deniz,Milli Takımlar İzleme Heyeti tarafından oluşturulan Spor Toto 2.Lig Karması'na seçildi.

A+A-
1461 Trabzon'da oynayan Diyarbakırlı Sıddık ise PTT 1.Lig karmasına alındı.2 sezondur formasını giydiği Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor'da ortaya koyduğu başarılı performansla dikkat çeken 23 yaşındaki Serdar Deniz'e milli forma yolu açıldı. Başarılı futbolcu, Milli Takımlar İzleme Heyeti tarafından oluşturulan Spor Toto 2.Lig Karması'na seçildi.
 
MİLLİ FORMA YOLU AÇILDI
 
Milli Takım antrenörleri tarafından Spor Toto 2.Lig Beyaz ve Kırmızı Grup'ta yer alan takımlardan seçilen oyuncuların bulunduğu karma, 8 ve 9 Ocak 2014 tarihinde Antalya'da 2 maç yapacak.
 
FATİH TERİM DE İZLEYECEK
 
22 ayrı takımdan seçilen ve yaşları 19 ile 24 arasında değişen toplam 44 oyuncu 4 ayrı takıma bölünecek. Takımlar Emirhan Spor Kompleksi'nde kendi aralarında birer maç yapacak. Maçlar, kulüp antrenörleri, izleme heyetleri, lisanslı futbolcu temsilcileri ve medya tarafından takip edilebilecek.
 
Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim de, yeni bir uygulama şeklinde düzenli olarak belli dönemlerde yapılacak Spor Toto 2. Lig Karması müsabakalarını da takip ederek milli takımlara yeni yetenekler kazandırmayla ilgili çalışmalara yön verecek.
 
SIDDIK İSTEMİ PTT 1.LİG KADROSUNDA
 
Bu arada PTT 1.Lig ekibi 1461 Trabzon'da oynayan Diyarbakırlı futbolcu Mehmet Sıddık İstemi ise PTT 1.Lig karmasına seçildi. 22 yaşındaki Sıddık,3 sezon önce Diyarbakırspor'dan Trabzon'a transfer olmuştu.
 
Milli Takım antrenörleri tarafından PTT 1.Lig'de yer alan 19 takımın 13'ünden seçilen oyuncuların bulunduğu karma, 6 Ocak 2014 Pazartesi günü Antalya'da 2 maç yapacak. Yaşları 19 ile 26 arasında değişen toplam 27 oyuncu 2 ayrı takıma bölünerek maçlar yapacak ve milli takım kurmayları tarafından beğenilenlere milli forma yolu açılacak.

HABERE YORUM KAT