1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Şenyiğit'ten Ekmeleddin tepkisi
Şenyiğit'ten  Ekmeleddin tepkisi

Şenyiğit'ten Ekmeleddin tepkisi

DİYARİNSESİ.ORG - Seçim çalışmaları için Diyarbakır'a gelen Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu'nun Diyarbakırspor atkısını takarak kentte dolaşmasına tepkiler sürüyor.

A+A-

Kulüp As Başkanı Şeyhmus Şenyiğit'te yaptığı açıklamada, "Yeşil-Kırmızı kaşkolun seçim malzemesi olarak kullanılması bu takıma ve bu halka hakarettir. " dedi.

Taraftarın gönlünde taht kurmuş olan asbaşkan Şenyiğit, sürekli taraftarlarla beraber olduğunu belirterek şunları söyledi: "Sayın İhsanoğlu'nun Kulübümüze ait renkleri ve kulübümüzün ismini taşıyan kaşkolu takarak kent içindedolaşması ve  kendine oy istemesini hiç doğru bulmadığımızı buradan belirtmek isterim. Şunu herkes iyice bilsin, artık bu kulübün ne ismini, ne de renklerini kimse kendi çıkarları uğruna kullanmasına asla izin vermeyeceğiz. Diyarbakırspor ismi üzerinden siyaseti doğru bulmuyoruz. Madem öyle sayın İhsanoğlu görev yaptığı dönemlerde buyursa maçlarıma gelseydi, biz ona canı gönülden bu formayı giydirirdik. Fakat Sayın Ekmeleddin İhsanoğlu'nun Diyarbakır'a seçim nedeniyle, oy telaşıyla geldiği herkes tarafından bilinmektedir. Biz bu tepkiyi bundan önce 30 Mart seçimleri öncesinde de siyasi arenada kulübümüzün atkı ve formalarımızın malzeme yapılmasına izin vermedik, buna da izin vermiyoruz. Diyarbakırspor formasını bu takıma gönülden bağlı olan gerçek taraftarlarımızın dışında seçilmiş ya da atanmış bir görevi olanların giymesine itirazımız olmaz. Bundan sonrada bu tür siyasi şovlara izin vermeyeceğimizi tüm kamuoyunun bilmesini istiyoruz"

HABERE YORUM KAT