1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Şenyiğit ile dobra dobra
Şenyiğit ile dobra dobra

Şenyiğit ile dobra dobra

Diyarbakırspor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Şeyhmus Şenyiğit ile son gelişmeleri konuştuk.

A+A-

- Başkan Kulübün son durumu nedir?

- Biz göreve gelirken temel olarak ilke edindiğimiz ilk şey bu kulübü yaşatmak, ayağa kaldırmaktı. Allaha çok şükür, binbir zorluğa rağmen bugün kulübümüzü lige hazır bir duruma getirdik. Kulüp binamız döküntü bir durumdaydı, orayı toparladık. Lige katılmamız için acil olarak yatırılması gereken 25 Bin TL'yi yatırdık. Ben asla koltuk, makam mevki meraklısı olmadım. Halen bile Diyarbakırspor'un Başkanlık odasında bulunan koltuğa dahi oturmadım, benim etim nedir, butum nedir inanın halen bir pantolonumun kumaşı dahi o koltuğa halen değmedi Buna çalışanlarda bir çok kişide şahittir. Ben sürekli söylüyorum, bana taraftarlar gönüllerin başkanısın dediler, ben aynen gönüllerin başkanıyım, bana bu yetiyor. Benim amacım birileri gelsin bu kulübü sahiplensin, birileri bu kulübe sahip çıksın.

- Diyarbakırspor'un bir başka kulüple birleşmesi gibi bir söylenti dolaşıyor. Sorunun ilk muhattabı sizsiniz, birleşme konusu nedir?

- Bu konuda daha önce de bir açıklamam oldu. Böyle bir konu için bize ulaşan, bizimle görüşen hiç Şeyhmus Şenyiğit ve fanatik çocukları.kimse olmadı. Böyle bir talep olursada bunu değerlendirecek olan bizim yetkili kurullarımızdır, demiştim. Yine aynı şeyi söylüyorum değişen bir şey yok. Bakın öncelikle şunu söylemekte fayda var, benim için önemli olan Diyarbakırspor'un menfaatleridir, bu kulübün asıl söz sahibi bu halktır, taraftarlarıdır. Biz günün 24 saati taraftarların içindeyiz, gerek kendi face sayfamdan, gerekse yerel basından kim ararsa her şeyi gayet net, gayet şeffaf anlatıyoruz. Asla kimseden hiç bir şeyi saklamadık. Benim için önemli olan birilerinin bu kulübe sahip çıkmasıdır, kentin bu kulübü sahiplenmesidir. Bende daha önce yaptığım gibi tribünlere çıkarak çocuklarımla bayrak sallamaktır. Bugün bu kentte ismi cismi olmayan bir kulüp yazılıp, çiziliyorsa ve gündemde ilk  sıradaysa demekki biz doğru işler yapmışız. Ben bu kulübe gönül vermiş biriyim. Daha önce de kulübün kurtarılması için bir çok yere yazdım, örneğin Aziz Yıldırım'dan tutunda, Ferda Cemiloğlu'na, hatta Hülya Avşar'ın resmi sayfasına bile "Avşar Kızı Allah için gel ulusal basında Diyarbakırspor için 1-2 kelime söyle", İzzet Yıldızhan'a, Mahsun Kırmızıgül'e, Osman Baydemir'e (Ankaragücü ile 2-2 kalınan maç sonrası attığım yazı var "Sayın Baydemir, Ankaragücü maçından sonra dedinki, Diyarbakırspor halkın takımıdır, niye halkın takımına sahip çıkmıyorsun" diye kendisine yazı attım. Bunları başkan olduğum dönemde değil, taraftarken yapıyordum. Bunlar arşivlerde tümü kayıtlıdır. Beni ismimle, attığım mesajlardan bir çok kişi tanır.Ben bunları zaten yapıyordum, bugün başkan olduğum dönemde değil öncesi de böyleydi.

Benim başkanlık profilimde Abdurrahim Albayrak vardır. O kişinin heyecanını ve sevgisini, karekterini aynen yaşıyorum. Ben önce bu kulübün taraftarıyım, bu kulübün sevgisini yüreğinde dolu dolu yaşayarak görev yapıyorum.

- Yerel Basınla ilişkileriniz nasıl?

- Şimdi şöyle bir sıkıntımız var, Ben Diyarbakırspor kulübü başkanıyım ve herkese, tüm basındaki, internet sitelerindeki arkadaşlarımızla tümüyle eşit mesafede olduğumu buradan bir kez daha söylemek isterim. Ben hiç kimseyi özel olarak arayıp, şu benim açıklamam, bu bizim açıklamam gibi bir durum olmadı. Tümü zaten görüştüğümüz arkadaşlarımız. Bizim birini kayırıp, diğerini kayırmama gibi bir durum zaten etik olmaz. Şu vardır arkadaşlar beni ne zaman isterlerse arar, bende içtenlikle tümüne cevap veririm. Gece saat 2'de bana mesaj atılıyor, arayabilirmiyim, ne demek buyur ara diyorum ve konuşuyorum. Ben bu kulübün başkanı olarak herkese eşit mesafedeyim. Hatta kendi face sayfamda bile 15 yaşında soru soran genç arkadaşımıza bile içtenlikle cevap veriyorum. Tümüne tek tek cevap yazıyorum, hemde en kısa sürede tümüne cevap yazıyorum.

- Diyarinsesi olarak asla hiç bir internet sitesini ya da bir yerel basından arkadaşımızı rakip olarak görmedik. Bu işi zaten ticari amaçla yürütmüyoruz. Biz tarafısızız da demiyoruz evet biz Diyarbakırspor'a tarafız bunu da her seferinde belli ettik. Ama hiç bir arkadaşımızı ya da sitelerini rakibimiz görmüyoruz. Onların bir çoğu ile yıllarca beraber çalıştık, omuz omuza maçlarda olduk. Ama olayı bazen rekabete döndürmek isteyenler maalesef oluyor, bunları da bizler görmemezlikten geliyoruz. Belki son 1 yıldır Diyarbakırspor'un isminden dahi bahsedilmiyordu, o günlerde bile Diyarinsesi, yine taraf olduğu Diyarbakırspor'u asla üst manşetinden aşağılara çekmedi. Bu konuda maalesef bizler de mütevazi olamayacağız"

- Diyarinsesi'ni bende, bırakın başkanlığı bir taraftar olarak da yayınlarındaki sevgisini, sahiplenmesini takdir ediyorum. Sizleri de başarılı çalışmalarınızdan dolayı, bize ve kulübümüze gösterdiğiniz yakınlıktan dolayı teşekkür ediyorum.

-Son olarak taraftarlarımıza mesajınız nedir?

-Diyarbakırspor halkın takımıdır yaşayacaksa da, bitirecekse de,ne olacaksa buna ancak DİYARBAKIR halkı verir ve ben asla başkanlığa kendimi layık göremediğim için başkanlık koltuğunun ağırlığını onurunu bildiğim için kendimi o koltuğa bile layık göremedim halk neyi isterse o olur biz kimseden habersiz asla bir oluşumun içinde olmadık olmayacağız.da. Taraftarlarımız ve halkımıza bir kez daha bu kulübe sahip çıkmalarını, destek olmalarını istiyorum. Herkese saygı ve sevgilerimi yolluyorum. Teşekkür ederim.

- Bizlerde bu güzel söyleşi için teşekkür ediyoruz, başarılar diliyoruz.

HABERE YORUM KAT