1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Şenyiğit, Bahçeli hakkında suç duyurusunda bulundu
Şenyiğit, Bahçeli hakkında suç duyurusunda bulundu

Şenyiğit, Bahçeli hakkında suç duyurusunda bulundu

Diyarbakırspor Kulübü eski Başkanı Şeyhmus Şenyiğit MHP Genel Başkanı Devlet bahçeli hakkında suç duyurusunda bulundu.

A+A-

Bahçeli'nin geçtiğimiz gün basına verdiği demecinde ' 'Boğaz’da, yalılarda viskisini yudumlayıp oyunu HDP’ye veren şerefsizler" açıklaması sonrası tepkiler çığ gibi yağmıştı.

HDP Diyarbakır Milletvekili aday adayı aynı zaman Diyarbakırspor Kulübü eski başkanı Şeyhmus Şenyiğit  bugün Cumhuriyet Savcılığına giderek şikayet dilekçesini sundu.

Şenyiğit, Bahçeli'nin halkı kin ve nefrete sürüklediğini belirterek şunları söyledi: 'Bahçeli  alenen küfür içine düşmüş, cahilce açıklamasıyla halka karşı suç işlediği ortadadır. Bu ülkede hangi parti olursa olsun hepsi kanunlarla kurulmuş, yasalarla seçimlere girmektedir. Bu şekilde insanlara küfür eden birinin Türk siyasetinde rol alması utanç vericidir. Bunlar halkı kin ve nefrete sürükleyerek bölücülük yapmaktadır. Savcılığa dilekçemi sundum, Bahçeli hakkında ifademizi verdik gerekli şikayette bulunduk.

BİZLER barışçı ve uzlaşmacıyız özür dilemesi ve yaptığı hakaretleri kendi üstüne alması şartıyla uzlaşmayı kabul ettik.Biz insanız ve bu tür kişilere de hem birlikte yaşamayı hem de İNSANLIĞI öğreteceğiz..." dedi.

gg-003.jpg

HABERE YORUM KAT