1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Şenyayla'da HDP'nin seçim zaferi kutlanıyor
Şenyayla'da HDP'nin seçim zaferi kutlanıyor

Şenyayla'da HDP'nin seçim zaferi kutlanıyor

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Geleneksel Şenyayla Doğayla Buluşma ve Kültür Festivali'nde yurttaşlar, bir yandan doğayla buluşmanın keyfini yaşarken diğer yandan HDP'nin seçim zaferini kutluyor.

A+A-

DBP Diyarbakır İl Örgütü ve Kulp İlçe Örgütü tarafından her yıl düzenlenen Geleneksel Şenyayla Doğa ve Kültür Festivali çok sayıda yurttaşın katlımı ikinci gününde devam etti. Kulp ilçesinde üçüncüsü düzenlenen ve 3 gün sürecek olan festivalde, HDP'nin seçim zaferini kutlayan yurttaşlar doğayla buluşma şansı yakaladı. Devam eden festival kapsamında dün gerçekleştirilen konser öncesi konuşan Kulp Belediye Eşbaşkanı Sadiye Süer Baran, 7 Haziran'da HDP'nin elde ettiği seçim zaferine değindi. Bu coşkunun mimarının PKK Lideri Abdullah Öcalan olduğuna dikkat çeken Süer Baran, Öcalan'ın geliştirdiği HDP projesiyle tüm halkların birleştiğini ve başarılı olduğunu ifade etti.

Bugünlere gelmek için büyük bedellerin verildiğini söyleyen Süer Baran, "Bugünlere kolay gelmedik. Kürdistan'ın dört bir parçası ateş altındaydı. Herkes bugünün gelmesi hayal ediyordu o hayal gerçekleşti yoldaşlarımız şehitlerimiz kazandı. Kobanê düştü diyen zihniyet kaybetti" dedi. 

Yapılan konuşmaların ardından, sanatçı Şilan, Ahmet Jiyara, Hasan Med sahne alarak söyledikleri ezgilerle kitleyi coştururken, şarkılar eşliğinde gece geç saatlere kadar şarkılar eşliğinde halaya duruldu.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler