1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Sentetik saha kaderine terkedildi
Sentetik saha kaderine terkedildi

Sentetik saha kaderine terkedildi

Diyarbakır Gençlik ve Spor il müdürlüğüne ait Seyrantepe'deki 2 nolu Sentetik sahanın durumu içler acısı vaziyette.

A+A-
Diyarbakırspor, Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor, Diyarbakırspor 1968 ve birçok amatör kulübün antremanlarını yapmaya çalıştığı Seyrantepe'deki 2 nolu sentetik sahanın çöplük manzaraları, her tarafının tel örgülerinin ve yedek kulübelerinin parçalanması, etrafının çöplüklerle dolu oluşu, spor alanlığından çıkma manzaraları vermesi sporun kentteki vaziyetini gösteriyor.
 
Giriş kapısı bile olmayan sentetik sahanın yetkililer tarafından gözden çıkarıldığı iddia ediliyor. Edinilen bilgilere göre, bu sentetik sahanın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile ASKF arasındaki ihtilaftan ötürü bu hale bakımsızlığa sürüklendiği bilgileri alındı.
 
"Amatör takımlarını bu rezalet saha içerisinde gençlerimize idman yaptırıyoruz" diyen antrenör Selami Aydın yaptığı açıklamada, "Yetkilileri uyarıyoruz ama kılını kıpırtıdan yok, milyarlarca verilip bu duruma getirilen sentetik saha kaderine terkedilmiş vaziyette. Diyarbakır Valisinin ve diğer yetkililerin gelip bu sentetik sahanın görünümünü ve çirkin manzaralarını görmelerini istiyoruz. Devletin parası bu şekilde çöpe atılmamalı. Tüyü bitmemiş yetimlerin hakkı var burada. Yetkilileri göreve davet ediyoruz" dedi. 

HABERE YORUM KAT