1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Şengallilere yardım ücretsiz taşınacak
Şengallilere yardım ücretsiz taşınacak

Şengallilere yardım ücretsiz taşınacak

Öz Diyarbakır Seyahat firması, Türkiye'nin her yerinde, Şengallilere yapılacak yardımları ücretsiz taşıyacağını duyurdu.

A+A-

Türkiye'nin çoğu yerinde şubesi bulunan firmaya şubeler aracılığıyla, ayrıca diğer firmalar aracılığıyla, herhangi bir Öz Diyarbakır Seyahat şubesine ulaştırmak üzere de yardımlar iletilebilecek.

Konuyla ilgili bilgi veren Öz Diyarbakır Seyahat Genel Müdürü Şaban Doğmuş, katliamlar nedeniyle göç etmek zorunda kalan Şengallilere firma olarak kayıtsız kalamayacaklarını ifade ederek, “Biz de insani olarak yardım etmek istedik. Tüm şubelerimize, şoförlerimize ve diğer çalışanlarımıza konuyla ilgili mail attık. Dünden beri 2 otobüs yardım geldi. Şu anda da 60-70 yardım kolisi Diyarbakır yazıhanemize ulaşmış durumda” dedi.

Gelen yardımları Federal Kürdistan'ın Hewlêr kentine sefer yapan otobüsleriyle Hewlêr ve Zaxo kentlerine de ulaştırabildiklerini aktaran Doğmuş, şu ana kadar ellerine ulaşan yardımları, Ramazan ayından bu yana yardım kampanyasını organize eden Kayapınar Belediyesi'nin belirlediği toplama merkezlerine teslim ettiklerini dile getirdi.

Sosyal medya üzerinden yaptıkları duyuru sonrası çok sayıda telefon aldıklarını ve telefon trafiğinin işlerini bir hayli aksattığını da ifade eden Doğmuş, ilgilenenlerin facebook hesapları üzerinden bilgi alabileceğini vurguladı.

HABERE YORUM KAT