1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Şengal'lılar için duyarlılık çağrısı
Şengal'lılar için duyarlılık çağrısı

Şengal'lılar için duyarlılık çağrısı

Kayapınar Belediyesi beş yıl içinde yapacağı hizmetlerin belirleneceği stratejik plan oluşturulmazsı hazırlıkları kapsamında Metropol ve Huzurevleri bölgelerinde halk toplantıları gerçekleştirdi.

A+A-

Toplantılarda Diyarbakır'a gelen Şengal'lılar için duyarlılık çağrısı yapıldı.

Kayapınar Belediyesi beş yıl içinde yapacağı hizmetlerin belirleneceği stratejik plan oluşturulmazsı için halkın görüş ve önerileri almak için düzenlediği halk toplantıları sürüyor. Huzurevleri Mahallesi'nde Eğitim ve Destek Evi ile Metropol Mahallesi Halil İbrahim Oruç Parkı'nda yapılan halk toplantılarına vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Toplantılara Kayapınar Eş Başkanı Mehmet Ali Aydın, BDP İlçe yöneticileri, mahalle meclisleri, muhtarlar, başkan yardımcıları, meclis üyeleri, belediye birim amirleri katıldı.

Halk toplantılarında açıklama yapan Eş Belediye Başkanı Mehmet Ali Aydın, halkın görüş ve önerileri dışında belediyenin hiçbir çalışma ve uygulamaya yapmayacağını belirti.

Belediyelerin ve Diyarbakır halkının Şengal bölgesinden kaçarak Diyarbakır'a gelenlere tüm imkânlarıyla tüm insani ihtiyaçlarının karşılamasının önceliği olması gerektiğini belirten Aydın, “ Diyarbakır'a gelen yurttaşlarımız kaçarken büyük zorluklar ve insanlık dışı durumlara maruz kalmışlar. Bu gün bu yurttaşlarımızın yanında olmak tüm Diyarbakır halkının önceliği almalıdır. Belediyeler olarak insani ihtiyaçlar karşılanıyor. Bu gün tüm Kürtlerin birlik ve ortak mücadele etme günüdür. Bu geleceğimiz açısından önemlidir “ şeklinde konuştu. Toplantılar yurttaşların söz alarak şikâyet, görüş ve önerilerini sunmalarıyla sone erdi.

 

HABERE YORUM KAT