1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. 'Şengal ve Rojava halkıyla aşımızı paylaşıyoruz'
'Şengal ve Rojava halkıyla aşımızı paylaşıyoruz'

'Şengal ve Rojava halkıyla aşımızı paylaşıyoruz'

Kayapınar Belediyesi'nin Rojava ve Şengal halkıyla dayanışma amaçlı başlattığı yardım kampanyasına Keyma Sitesi sakinleri topladığı bir kamyon ekmeklik buğdayla destek verdiler.

A+A-

Ayrıca sitede çocuklar, Diyarbakır'a gelen Şengal'li çocukları için oyuncuk kampanyası başlattılar.

Kayapınar Beledeyesi tarafından insanlık dramı yaşanan ve ambargonun uygulandığı Rojava ve Şengal halkına destek amacıyla başlattığı yardım kampanyasına halkın desteği artarak devam ediyor.

Silvan yolu üzerinde bulunun 40 konutluk Keyma Sitesi sakinleri kendi aralarında başlattıkları kampanyayla topladıkları parayla satın aldıkları 14 ton ekmeklik buğdayı Rojava'ya gönderilmesi için Kayapınar Beledediyesi'ne teslim ettiler.

Çocuklardan anlamlı kampanya

Keyma Sitesi sakinlerinin destek kampanyasına sitedeki çocuklar başlattıkları oyuncak toplama kampanyasıyla destek verdiler. Sitedeki çocuklar Diyarbakır'a gelen Şengal'li çocukları için oyuncuk kampanyası başlattılar. Çocuklar toplayacakları oyuncukları Şengal'lı çocuklara götürerek dağıtacaklar. Site sakinleri yaşanan insanlık dramına duyarsız kalamayacakları için yardım kampanyası başlattıklarını ve duyarlılığın artması çağrısında bulundular.

HABERE YORUM KAT