1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sendikalar 'Barış' diye haykırdı
Sendikalar 'Barış' diye haykırdı

Sendikalar 'Barış' diye haykırdı

DİYARBAKIR - Diyarbakır’da işçi sendikaları tarafından yapılan ortak basın açıklamasında, ellerin tetikten çekilmesi istendi.

A+A-

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Diyarbakır bölge temsilciliği, Türkiye Genel Hizmetler İşçileri Sendikası (Genel-İş) 1 ve 2 No'lu şubeleri ile Özel Güvenlik İşçileri Sendikası (Güvenlik-Sen) Diyarbakır bölge temsilciliğince, 7 Haziran seçimleri sonrasında çıkan olaylara ilişkin ortak basın açıklaması yapıldı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi önünde yapılan açıklamaya, sendika temsilcilerinin yanı sıra, çok sayıda işçi katıldı. Üzerinde Türkçe ve Kürtçe, “Savaş politikalarına hayır, barış emekle gelecek” yazılı pankart açan işçiler adına açıklama metnini okuyan Genel İş 1 No'lu Şube Eş Başkanı Zeynep Demir, huzura kavuşmayı bekledikleri bir dönemde tırmandırılan gergin ortam yüzünden gençlerin toprağa verildiğini söyledi. Demir, sürecin daha vahim sonuçlara neden olmadan tarafların ellerini tetikten çekmelerinin çok hayati öneme sahip olduğunu savundu.
Savaş politikalarının faturasını emekçilerin ödediğini ifade eden Demir, "Biz işçiler barış talebimizin, sürecin takipçisi olmaya devam edeceğimizi ve üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmeye hazır olduğumu buradan kamuoyu ile paylaşıyoruz" dedi. Açıklamanın ardından 5 dakikalık oturma eylemi de yapan grup, daha sonra dağıldı.
(MP-YRT-AŞ-Y)

HABERE YORUM KAT