1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sendika'dan örnek davranış
Sendika'dan örnek davranış

Sendika'dan örnek davranış

TES-İş Diyarbakır 2 Nolu Şube Başkanı yöneticileri,9 ay süreyle üye çocuklarına aylık 50 lira burs verecek.

A+A-

 Türkiye Enerji, Su ve Gaz İşçileri Sendikası (TES-İş) Diyarbakır 2 Nolu Şubesi yöneticileri, 9 ay boyunca 218 üniversite öğrencisine aylık 50 lira burs verecek.

TES-İş Diyarbakır 2 Nolu Şube Başkanı Şükrü Kaçmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, 218 öğrenciye verilecek olan bursun aylık maliyetinin 10 bin 900 lira olduğunu belirterek, 9 ayda toplam 98 bin 100 lira burs parası ödeneceğini söyledi.

Dünyadaki gelişmeleri yakından takip ettiklerini ifade eden Kaçmaz, "Aile yapısının değiştiği, evladın babaya, kardeşin kardeşe saygı duymadığı, maddiyat yüzünden her gün toplumu yaralayan dramatik olayların yaşandığı bir süreçte TES-İş Diyarbakır 2 Nolu Şube yönetimi kurulu olarak hem Türkiye'deki sendikal anlayışın dışında hem de maddiyatın insan hayatında her şey olmadığına dikkat çekmek istedik" dedi.

Kaçmaz, eğitimin insan yaşamındaki önemine inandıklarını ifade ederek, bu nedenle üye çocuklarına burs vermeyi kararlaştırdıklarını kaydetti.

Kendi imkanlarıyla çocuklara ayda 50 lira burs vereceklerini anlatan Kaçmaz, şunları söyledi:

"9 ay sürecek burs için şu ana kadar 218 başvuru yapıldı ama sayının 230 olacağını tahmin ediyoruz. 700 üyemiz var. Daha önce de üyelerimize ve çocuklarına yönelik birçok projemiz oldu. Daha önce 106 üye çocuğumuza sertifikalı bilgisayar kursu verdik. Ardından 250 çocuğumuza İngilizce kursu verdik. Bu faaliyetimiz 4 ay sürdü. Yaptığımız projelerin ve verdiğimiz bursun, çabamızın emekçinin alın terini toplayan ve hiç bir şey yapmayan sendika yöneticilerine örnek olmasını istiyoruz. Attığımız adımların üst düzey sendika yöneticileri tarafından da atılmasını istiyoruz."

Daha fazlasını oku: Sendika'dan örnek davranış - Yaşam Haberleri - Güncel Haber - Haber - Spor Haberleri- Sıcak haber - Yerel Haber http://haber.rotahaber.com/sendikadan-ornek-davranis_405914.html#ixzz2h2luDm4X
Follow us: @Rotahaber on Twitter | rotahaberr on Facebook

HABERE YORUM KAT