1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sendika yöneticisine ceza
Sendika yöneticisine ceza

Sendika yöneticisine ceza

DİYARBAKIR- Büro Emekçileri Sendikası Diyarbakır Şubesi, eski şube yöneticisi Murat Kaya'ya barış çağrısı nedeniyle verilen idari cezayı kınayan bir açıklama yaptı.

A+A-

Şube adına açıklamada bulunan BES Diyarbakır örgütleme sekreteri Mahmut Aba, sendikalarının bağlı olduğu KESK'in almış olduğu karar doğrultusunda tüm Türkiye'de 9 Eylül 2011 tarihinde çatışmaların durması ve barış görüşmelerinin başlamasına yönelik çağrıda bulunduklarını söyledi. Aba, "KESK adına yapılan çağrıya katılan eski şube yöneticimiz Murat Kaya, Emniyet Müdürlüğü'nün düzenlediği fezleke ile adli mercilerce hakkında soruşturma yapıldı. Soruşturma sonucunda suç unsuruna rastlanmadığı için kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verildi. Ancak bu kez emniyet müdürlüğünün düzenlediği fezlekeler dayanak gösterilerek, üyemiz hakkında idari ceza verildi. Şu anda hükümet de dahil olmak üzere tüm kesimler süren barış görüşmelerini destekleyen çağrılar yapıyor. Hangisi hakkında bir soruşturma açıldı veya ceza verildi" dedi.

Verilen karar itiraz ettiklerine dikkat çeken Aba, "Gelir Dairesi Başkanlığı Yüksek Disiplin Kuruluna Yapılan tüm itirazlarımıza rağmen muhakkik tayin edilen taraflı müfettişlerin tuttuğu yanlı raporlara istinaden verilen bu cezayı kabul etmiyor, bununla ilgili ön yargılı olan müdür yardımcısı ve müfettiş hakkında da suç duyurusunda bulunuyoruz. Bilinmelidir ki BES Diyarbakır Şubesi Yöneticileri ve üyeleri olarak her zaman barışın tarafı olacağız. Barış savunmayı suç görüyorlarsa tüm üyelerimizle bu suçu işlemeye devam edeceğiz” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT