1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Sende mi Urfaspor! Yakıştı mı ırkçılık?
Sende mi Urfaspor! Yakıştı mı ırkçılık?

Sende mi Urfaspor! Yakıştı mı ırkçılık?

DİYARİNSESİ.ORG - Amedspor'lu taraftarlar yıllardır her gittikleri deplasmanda karşılaştıkları ırkçı tezahüratların bu kez yanı başlarındaki komşu kent Urfa'dan gelmesi bardağı taşırdı.

A+A-

Ziraat Türkiye Kupasında dün Urfa'da oynanan karşılaşmada, Şanlıurfaspor ile Amedspor karşılaştılar. Amedspor deplasmanda rakibi Urfaspor'u harika bir oyun sonunda 2-0 mağlup etti. Taraflı tarafsız herkesin alkışladığı bir oyun ortaya koyan Amedspor'un galibiyeti ses getirdi.

Deplasmanda takımlarını yalnız bırakmayan Amedsporlu taraftarların, Urfa tribünlerinde dostane başlayan yaklaşıma gölge düşüren ise, Urfaspor taraftarlarının da  ırkçı tezahüratları Amedsporlu taraftarları hayal kırıklığı yarattı. Amedsporlular diğer kentlerde alışkın oldukları ırkçı tezahüratlara tepki göstererek, "Diğer kentlerde alışmıştık ancak, Kardeş ve dost bildiğimiz Urfa'da ırkçı tezahüratlar hem bizi üzdü, hem de dostluğumuza leke sürdü." açıklamasını yaptı.

Urfada yaşananlar bu şekilde olurken, olayı medyaya taşıyan ırkçı bir internet haber sitesi ise olayı tamamen çarpıtarak üstelik montajladığı idda edilen bir şekilde haberi servis etmesi bardağı taşırdı.

Amedsporlu taraftarlar sosyal medya üzerinden yaptıkları açıklamada bu internet sitesine çok sert tepki gösterdiler.

İşte o açıklama;

90 Dakika boyuca sadece takımına destek veren Amedspor taraftarı yalan haberler ile karalanmaya çalışılıyor. E.H denilen sözde haber sitesi bugünkü maçtan sonra iki video kırpıp biraraya getirmiş sonra da üstüne isotçuların Amedlileri susturduğunu iddia etmiş.

1) AmedSpor Tribünlerini Videoya Katarken Neden Cep Telefonu Kayıtlarını Kullandınız ?

Ve Asıl Olarak;

2) Urfaspor Tribünlerinden Geldiğini iddia Ettiğiniz O şaşalı Slogan Atılırken Maçın Süresinin Ve Skorunun Yazılı Olduğu Sağ üstteki Bilgi Ekranını Acaba Neden Müsait ...... ?

Biz Urfalı İsotçuların Slogan Atmadığını iddia etmiyoruz ama siz tv ekranında blulama yapıp sonradan çok k.... ses efekti verip güzel MONTAJ yapmışsınız. Alkışı Hak Ediyorsun K...  Medya !

HABERE YORUM KAT