1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sena, Hasanpaşa’nın gururu oldu…
Sena, Hasanpaşa’nın gururu oldu…

Sena, Hasanpaşa’nın gururu oldu…

Yenişehir İlçesi’nde eğitim ve öğretim veren Hasan Paşa Orta Okulunda öğrenim gören Sena Yılmaz, Vali Aydın Arslan Fen Lisesini kazandı. Yılmaz’ın bu başarısını okul müdürü ve öğretmeni plaket ve hediye takdim ederek kutladı.

A+A-

Yaşanan çatışmalı sürece rağmen Fen Lisesini kazanan Yılmaz hem ailesinin hem de Okulunun gurur kaynağı oldu. Sena Yılmaz’ın imkansızlıklara rağmen okulu kazanması nedeniyle bir tören düzenlendi. Hasan Paşa Orta Okulundaki törene Okul Müdürü Mustafa Sınır, Yılmaz’a plaket ve hediye takdim etti.
 
Okul Müdürü Mustafa Sınır, törende yaptığı konuşmada, 1998 den beri eğitim öğretim veren okulun Yenişehir ilçesine bağlı, Sur İlçesi’ne en yakın okul olduklarını ifade ederek, “Bu yıl meydana gelen olaylarda yaşadığımız tüm sıkıntılara rağmen eğitim öğretime devam ettik. Öğrencimiz Sena Yılmaz ailesinin 9 çocuğundan 7. çocuğu olup; Vali Aydın Arslan Fen Lisesini kazanmıştır.

Hasan Paşa Ortaokulunda ilk defa fen lisesi çıkmıştır. Umarım Yılmaz, bundan sonra tüm öğrencilerimize örnek olur. Bu gururu bize yaşatan öğrencimiz Sena Yılmaz’a teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz. Katkılarından dolayı Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Hacı Cebe’ye, öğretmenlerimize, Okul idaresine teşekkür ederiz” dedi.

(Abdulsamet Karaş)

HABERE YORUM KAT