1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Semineri düzenlenecek
Semineri düzenlenecek

Semineri düzenlenecek

DİYARBAKIR (AA) - Lice ilçesinde kadınlara yönelik "Aile ve Evlilik" semineri düzenlenecek.

A+A-

DİYARBAKIR (AA) - Lice ilçesinde kadınlara yönelik "Aile ve Evlilik" semineri düzenlenecek.

Lice Kaymakamı Tunahan Efendioğlu yaptığı açıklamada, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bünyesinde oluşturulan Lice Aile Destek Merkezi'nin aile ve kadın sorunlarının çözümüne yönelik faaliyet yürütüğünü belirterek, 18-50 yaş aralığındaki kadınlara yönelik çok sayıda çalışma yapıldığını söyledi.

Yaklaşık bir yıl önce hizmete açılan Aile Destek Merkezi'nde bugüne kadar aralarında bağlama, yağlı boya, okuma ve yazma, plates, takı tasarım, kuaförlük ve İngilizcenin yer aldığı toplam 18 branşta kurs açıldığını vurgulayan Efendioğlu, kurslara 360 kadının devam ettiğini kaydetti.

Efendioğlu, merkezde ayrıca 15 günde farklı konularda uzman kişiler tarafından seminer düzenlendiğini ifade ederek, "Kurslarda kadınlar hem sosyalleşirken hem de meslek de öğreniyor. Kruslarda başarılı olan kadınlarımıza sertifika veriliyor. 23 Kasım 2013 Cumartesi günü saat: 11.00'de Toprak YİBO'da Aile ve Evlilik konulu seminer düzenlenecek. Seminerde Yazar Mehmet Paksu kadınları bilgilendirecek ve aynı zamanda imza günü etkinliğine katılacak" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT