1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Selahattin Eyyubi’nin yeni muhtarı Çelik oldu
Selahattin Eyyubi’nin yeni muhtarı Çelik oldu

Selahattin Eyyubi’nin yeni muhtarı Çelik oldu

5 Haziran Pazar günü Selahattin Eyyubi Mahallesi’nde yapılan Muhtarlık ara seçiminde Zeki Çelik seçildi.

A+A-

14 bin seçmenden sadece bin 734 seçmenin oy kullandığı muhtarlık seçimlerinde Zeki Çelik, 452 oy aldı. Muhtar olan Çelik, sorunların çözümü için elinden geleni yapacağını belirterek, oy veren ve vermeyen tüm mahalleliye teşekkür etti.

Eski Muhtar Halis Çelik’in cezaevine girmesinin ardından boşalan koltuğu için Yüksek Seçim Kurulu’nca geçtiğimiz Pazar günü Selahattin Eyyübi Mahallesi’nde yapılan ara muhtarlık seçiminin sonuçları açıklandı. Resmi olmayan sonuçlara göre muhtar adayı 452 oy alarak, Selahattin Eyyubi Mahallesi’nin yeni muhtarı oldu.

7 ADAY YARIŞMIŞTI

Yüksek Seçim Kurulu’nca Diyarbakır merkez ve ilçelerindeki 10 mahallede ara muhtarlık seçimine gidildi. Bağlar Selahattin Eyyubi Mahallesi’nde gidilen ara seçimde 7 muhtar adayı yarıştı. Zeki Çelik, Metin Beyaztaş, İbrahim Karakuş, Abdulkudus Simli, Mehmet Kesim, Adem Kılıç ve Medeni Kavak’ın aday olduğu seçimler Selahaddin Eyyubi Mahallesi alanı içerisinde yer alan Süleyman Demirel Kız Teknik ve Anadolu Lisesi, Fevzi Çakmak Ortaokulu ve Fatih İmam Hatip Lisesi’nde yapıldı.

14 BİN SEÇMERDEN BİN 700’Ü KULLANDI

14 bin’e yakın seçmeni bulunan mahallede oy verme işlemi 08.00-17.00 saatleri arasında yapıldı. Bin 734 seçmenin oy kullandığı seçimin resmi olmayan sonuçlarına göre Zeki Çelik 452 oy alırken, en yakın rakibi Mehmet Kesim ise 331 oy aldı.

SORUNLARI YAKINDAN BİLİYORUM

Geçtiğimiz muhtarlık seçimlerinde de aday olan ancak kazanamayan yeni muhtar Zeki Çelik, seçimlerde bin 734 vatandaşın oy kullandığını hatırlatarak, “Sonuçlara göre 452 oy ile muhtar oldum. Mazbatamı aldıktan sonra halkla yeniden görüşerek sorunları tespit edeceğim. Sonra da çözümüne yönelik adımlar atacağım. Çünkü seçim öncesi yaptığım vatandaş ve esnaf ziyaretlerinde herkesin farklı sorunlarının olduğunu gördüm. Temizlik, ilaçlama ve tümsek sıkıntısının olduğunu söylüyorlar. O yüzden yeniden sorunları tespit etmek de fayda var. Bana oy veren de vermeyene de teşekkür ediyorum. Herkese eşit mesafede duracağım. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın” diye konuştu.

(Şehmus Kızılaslan)

HABERE YORUM KAT