1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Selahattin Demirtaş'a kayıp Newroz şoku!
Selahattin Demirtaş'a kayıp Newroz şoku!

Selahattin Demirtaş'a kayıp Newroz şoku!

Diyarbakır'da Öcalan'ın mektubunun okunduğu Newroz tarihi önemdeydi. Ancak o Newruzunda kimse Selahattin Demirtaş'ı görmedi. Neler oluyor?

A+A-
Diyarbakır'da barış sürecine giden mektubun okunduğu tarihi Newrozda gözler HDP lideri Selahattin Demirtaş 'ı aradı. Selahattin Demirtaş için protokolde ayrılan koltuk boş kaldı. Eşbaşkan Figen Yüksekdağ Newroz protokolünde yerine alırken Selahattin Demirtaş kayıplardaydı. Selahattin Demirtaş 'ın böylesine kritik öneme sahip Newrozda ortalarda görünmemesi kulisleri hareketlendirdi.
 
Türkiye bugün Abdullah Öcalan'ın 'barış çağrısı' yaptığı mektubun okunduğu Diyarbakır Newrozuna kilitlendi. Kürt sorununun çözümünde tarihi öneme sahip olan Newrozda gözler HDP lideri Selahattin Demirtaş'ı aradı. 
 
DEMİRTAŞ NewrozDA YOK MUYDU?
 
Diyarbakır Newrozunda HDP'den başrollerde Sırrı Süreyya Önder ve Pervin Buldan vardı. Öcalan'ın mektubunu okuyan ikilinin yanı sıra protokol sırasında HDP eşbaşkanı Figen Yüksekdağ yer aldı. Ancak HDP'nin lideri Selahattin Demirtaş koltuğunu boş bıraktı. Selahattin Demirtaş'ın Newroz alanında ismi de anons edilmedi. Haliyle herkes Selahattin Demirtaş 'nerede' diye sormaya başladı. 
 
KİMSE DEMİRTAŞ'I GÖRMEDİ
 
Newroz alanındaki protokoldekilerde dahil olmak üzere herkes 'Demirtaş'ı görmedik' dediler. 
 
Sırrı Sakık İnternethaber.com'a yaptığı açıklamada Selahattin Demirtaş'ın Newroza geldiğini ancak meydana çıkmadığını söyledi. Sırrı Sakık'ın açıklamasına göre Selahattin Demirtaş yağmur olduğu için alana çıkmak yerine içerde oturmayı tercih etti. Bu sebeple de kimse Selahattin Demirtaş'ı görmedi. Sırrı Sakık da Demirtaş'ı görmeyenlerden. 
 
DEMİRTAŞ SIRADAN VATANDAŞ GİBİ KATILDI
 
Selahattin Demirtaş 'ın Diyarbakır Newrozuna katıldığı ancak protokol ve medyadan uzak durduğu ortaya çıktı. Ailesiyle birlikte Öcalan'ın mektubu okunmadan önce Newroza katılan Demirtaş yöresel kıyafetle katılımda bulundu. Selahattin Demirtaş protokole uğramadan kısa bir süre halkın arasında Newrozu izledi ve sonra ailesiyle birlikte geldiği gibi sessizce alandan uzaklaştı. 
 
HASİP KAPLAN AÇIKLADI
 
Selahattin Demirtaş Diyarbakır Newrozunda neden gölgede kalmayı tercih etti? Diyarbakır Newroz kutlamalarını izleyen İnternethaber.com muhabiri Nesrin Yılmaz herkesin merak ettiği soruyu HDP milletvekili Hasip Kaplan'a sordu. Hasip Kaplan Newroz programını DTK'nın düzenlediği belirterek "En büyük mesaj Öcalan'ın mektubuydu. Selahattin Demirtaş'ın bu sebeple' görünmediğini açıkladı. 
 
DEMİRTAŞ - ÖCALAN HATTINDA SORUN MU VAR?
 
Selahattin Demirtaş'ın tarihi Newrozda gölgede kalması ve ön plana çıkmaması kulisleri hareketlendirdi. Demirtaş ile Öcalan arasında bir kriz mi var? Demirtaş hazırlanan mektuptan rahatsız mıydı? Bu soruların cevapları bekleniyor.

HABERE YORUM KAT