1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Selahaddin Eyyubi'de yeni uygulama memnun etti
Selahaddin Eyyubi'de yeni uygulama memnun etti

Selahaddin Eyyubi'de yeni uygulama memnun etti

DİYARBAKIR - (ÖZEL HABER) - Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun talimatı üzerine, Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi tarafından ameliyat ve tedavi olup taburcu olan hastaların şikâyet ve önerilerini dinlemek için evde ziyaret uygulaması başlatıldı.

A+A-
Diyarbakır Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Şenol Gedik hastanede tedavi görüp taburcu olan hastaları evlerinde ziyaret ederek öneri, şikâyet ve isteklerini bire bir kendi ağızlarından dinledikleri yeni bir uygulama başlattı. Bir günde 4 eve ziyaret gerçekleştiren Başkehim Şenol Gedik ve hastane yöneticileri, her ay en az 20 hastayı evinde ziyaret etmeyi hedefliyor.
 
 Evde hasta ziyareti uygulaması kapsamında Başhekim Dr. Şenol Gedik ile Başhekim Yardımcısı Dr. Cebrail Sınır ve supervaizer Arzu Duymaz, geçtiğimiz günlerde Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi'nde ameliyat olan ve tedavi gördükten sonra taburcu olan Mesut Ekinci, Baran Can, Süleyman Yusuf Senim ve Sıddıka Doğan'ı evlerinde ziyaret etti.
 
İki hastanın da sorunlarını tek tek dinleyen Başhekim Gedik, geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Başhekim Gedik, uygulama kapsamında hastanede bir önceki ay yatan hastaları telefonla rastgele aradıklarını ve randevu alarak evlerine ziyarete gittiklerini söyleyerek “Hastanemizde hizmet vermeye gayret gösteriyoruz." dedi.
 
Bu hizmeti, hastanenin yeterliliğini ölçmek ve  için de ekip arkadaşlarımızla birlikte bir önceki ay hastanemizde yatan hastaları telefonla randevu alıp evlerinde ziyaret ediyoruz. Hastanemizde yattığı dönemde hastanede sunulan hizmetlerden memnuniyetlerini soruyoruz. Bize önerecekleri eksikliklerle ilgili tavsiyelerini not alıyoruz. Hastalarımızın tavsiyeleri doğrultusunda da eksikleri gidermeye gayret gösteriyoruz. Bu uygulama sayesinde taburcu olan hastalarla daha sıcak bir ortamda diyalog kuruyoruz" dedi.
 
 Ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren Hastalar ise, hastanede iyi bir şekilde tedavi olduklarını hem doktorlarından, hem de hastanede verilen hizmetten son derece memnun olduklarını söyledi.
 
img-20150212-wa0013-001.jpg
img-20150212-wa0008.jpg
 
Diyarinsesi.org / Ramazan Tugay

HABERE YORUM KAT