1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Selahaddin Eyyubi hastanesinde hastalar coştu
Selahaddin Eyyubi hastanesinde hastalar coştu

Selahaddin Eyyubi hastanesinde hastalar coştu

Diyarbakır Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi sağlık çalışanları tarafından Hemipleji hastalarına moral günü düzenlediler.

A+A-

DİYARBAKIR - DİYARINSESİ.ORG - Diyarbakır Selahaddin Eyyubi Hastanesi 13 Yataklı Hemipleji servisinde uzun süreli yatan hastaların moral ve motivasyonu artırmak için, hastane çalışanları tarafından hastalarla ortak bir etkinlik düzenlendi.  Moral günü etkinlik programında uzun süredir hastalıkla mücadele eden hastalar doyasıya eğlendiler.

Hasta yakınları bu etkinlikte büyük bir memnuniyet duydularını belirttiler,  bu tür etkinliklerin hastalarına büyük moral ve hayata tutunma açısından çok destekleyici olduğuna işaret eden hasta yakınları, bu tür organizasyoınların sık sık tekrarlanmasını dile getirdiler. Moral gününü düzenleyen Selahaddin Eyuubi çalışanlarına, hastane yönetimine teşekkürlerini ilettiler.

Moral günü etkinlik programına bizzat Hastahane Başhekimi Şenol Gedik,.İdarı mali işler Müdürü Ahmet Eliaçık, Hasta hizmetleri ve sağlık otelcilik Müdürü Şazenuş Hani.Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Mukadder Demir'de katıldılar.

Başhekim Gedik. hastalarla tek tek ilgilenerek onlara morelerini yüksek tutmalarını isteyerek şunları ifade etti: "Hemipleji hastalarımızın moral motivasyonlarını artırmaya yönelik olarak düzenlediğimiz bu tür eğlenceler onlar  için en büyük ilaçtır. Bu hastalığa yakalanan hastalarımızın çok büyük morale ihtiyaçları var, bizde bu etkinlikleri belli aralıklarla yapacağız. çünkü hastalar ile sağlık çalışanları arasındaki iletişimleri daha iyi bir düzeye ulaştığını ve buda Fizik tedaviye daha uyum sağladığı görülmüştür.

Bu arada hasta yakınları etkinliği düzenleyen Diyarbakır Selahaddin Eyyubi Devlet Hastahansi Hemipleji servisinde çalışanlara ve Başhekim Şenol Gedik ve idarecilere çok teşekkür ettiler. 

Haber: Ramazan Tugay

1-(1)-002.jpg1-(2)-002.jpg1-(3)-002.jpg1-(4)-001.jpg1-(5)-001.jpg1-(6)-001.jpg1-(7).jpg1-(8)-001.jpg

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler