1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sektörel iş formu Diyarbakır'da
Sektörel iş formu Diyarbakır'da

Sektörel iş formu Diyarbakır'da

Türkiye 5. Tohumculuk Kongresi ve Sektörel İş Forumu, 20-23 Ekim 2014 tarihleri arasında Diyarbakır'da gerçekleşecek.

A+A-
Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı Ebubekir Bal, İş formunun bölge çiftçisi için çok önemli olduğunu ifade etti.
 
Türkiye 5. Tohumculuk Kongresi ve Sektörel İş Forumu, 20-23 Ekim 2014 tarihleri arasında Diyarbakır'da gerçekleşecek. Dicle Üniversitesi Ziraat Fakültesi tarafından düzenlenecek uluslararası katılımlı kongreye yurtiçi ve yurtdışından araştırıcılar, ulusal ve uluslararası tohumculuk kuruluşlarından temsilciler ve lisansüstü çalışma yapan veya mezun olmuş öğrencilerin katılması bekleniyor. Dicle Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim görevlisi Prof. Dr. Mehmet Başbağ, Doç.Dr.Sema Başbağ ile Doç. Dr. Tuğba Biçer, gerçekleşecek olan kongre si ve iş forumu ile ilgili olarak Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı Ebubekir Bal ve Yönetim Kurulu üyeleriyle görüştü.
 
Prof. Dr. Mehmet Başbağ, yapılacak olan kongrede çeşit geliştirme, çeşit tescili, biyoteknoloji, fizyoloji, üretim yöntemleri, bitki koruma ve tohum patolojisi, tohum kalitesi ve kalite kontrolü, mekanizasyon, muhafaza, pazarlama, ekonomi ve tohumculuk mevzuatı ile ilgili konuların ele alınacağını ifade etti.
 
DTB Başkanı Ebubekir Bal ise tohumculuk alanında çalışanlara ve bu alana yeni katılacaklara yol açmak, önlerine çıkabilecek engellere karşı bilimsel ve ticari alanda uzman kişiler tarafından yol göstermek açısından çok yararlı olacağını söyledi.  Türkiye 5. Tohumculuk Kongresi ve Sektörel İş Forumu 2014 Diyarbakır ile ilgili ayrıntılı bilgi almak isteyen katılımcılar, www.tohumculukkongresi2014.org internet adresinden ayrıntılı bilgi alabilecek. 

HABERE YORUM KAT